Sukces młodych gimnastyków…

imagesKFMMQYD2Od dwóch lat w szkole w Kowali trenuje zespół gimnastyki sportowej kierowany przez panią Annę Stawczyk. Wielogodzinne treningi przyniosły w tym roku oczekiwany sukces. 21 maja 2016r. na Otwartych Zawodach Regionu Mazowsza UKS-ów w Gimnastyce Sportowej  w Garwolinie nasi gimnastycy zdobyli 2 złote medale, 5 srebrnych i 2 brązowe. W zmaganiach udział wzięli reprezentanci szkół z siedmiu miejscowości: z Mińska Mazowieckiego, Lublina, Kowali, Samogoszczy, Łaskarzewa oraz Warszawy.

Zawodnicy podczas kilkugodzinnych zmagań rywalizowali w wieloboju drużynowym klas I-IV, klas IV-VI oraz w wieloboju indywidualnym, a także w ćwiczeniach wolnych i ćwiczeniach równoważnych na ławeczce.W wieloboju drużynowym chłopcy klas I – IV zajęli pierwsze miejsce, a dziewczęta klas IV – VI miejsce drugie. Indywidualnie w kategorii klas O – IV dziewcząt srebrny medal wywalczyła Amelia Mróz, a brązowe Maja Domagała i Zuzanna Bieniek. Pozostałe dziewczęta również zajęły wysokie miejsca w pierwszej dziesiątce. W kategorii klas IV – VI dziewcząt srebrny medal zdobyła Martyna Gomuła, a kategorii gimnazjum  Julia Górka.  Duży sukces odnotowali także chłopcy w kategorii klas O – IV: złoty medal zdobył Oskar Kozakiewicz, a srebro  Hubert Stawczyk. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.