Labotaroria Przyszłości

Tydzień Kodowania CodeWeek z DŁUGOPISAMI 3D

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek w klasie 1a odbyły się zajęcia z użyciem DŁUGOPISÓW 3D, zakupionych dzięki programowi LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Uczniowie klasy pierwszej wykazali się niesamowitą pomysłowością i kreatywnością podczas tworzenia swoich prac. Długopisy 3D są świetnym sposobem na zaangażowanie uczniów w twórcze działanie, wspierając przy tym pracę wyobraźni przestrzennej. Dzięki możliwościom urządzeń możemy czerpać inspirację od innych i odwzorowywać ją w trójwymiarze.

Dzięki bezpiecznym dla środowiska i człowieka filamentom PLA, które stanowią główny element materiału drukarskiego, uczniowie tworzą niesamowite konstrukcje w trzech wymiarach. Ważne w pracy z długopisem 3D  jest szybkie uzyskanie efektów pracy twórczej.

Młodszym uczniom pomagali koledzy i koleżanki z klasy VIII a. Uczniowie wspaniale współpracowali między sobą ucząc swoje koleżanki i kolegów jak prawidłowo pracować z długopisami 3D.

Poniżej przedstawiamy efekty naszej pracy.

 
Wróć.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Klocki KORBO edu code w edukacji informatycznej

Klocki KORBO EDU CODE to świetne narzędzie do nauki  kodowania w klasach I-III (bez robotów i komputera). Ćwiczenia rozwijają myślenie komputacyjne, planowania, kształtują umiejętność pracy w grupie,  komunikacji, asertywności.  Praca z klockami KORBO umożliwia dzieciom manipulowanie elementami kolorowymi, tworzenie metodą prób i błędów, przewidywanie swoich działań.  Wdrażają podstawowe pojęcia programowania m.in sekwencje, funkcje, analiza danych, itp.Ideą przyświecającą  zajęciom informatyki w klasa I-III było pomyśl, zbuduj, zakręć.  Uczniowie tworzyli z  klocków budowle, konstrukcje zamków, maszyny warowne,wieże. Towarzyszyło im poczucie sprawczości-to oni wymyślili, zbudowali i wprawili je w ruch. Wszystko to w atmosferze zabawy.

 KORBO EDU CODE zostały zakupione w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2

 

 

 


Ruszyły zajęcia z projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Uczniowie klasy 3b z wielkim zaangażowaniem poznawali możliwości wykorzystania klocków Korbo Edu podczas zajęć edukacyjnych. 🙂

 


Prezentujemy wyposażenie LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

W ramach programu Laboratoria Przyszłości z otrzymanego  wsparcie finansowe zakupiliśmy  sprzęt, który będzie wykorzystywany na zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych podczas uroczystości szkolnych. Dzięki niemu uczniowie  podczas nauki programowania, projektowania i konstruowania rozwiną swoje talenty, umiejętności i zainteresowania.  Środki zostały przeznaczone na zakupienie profesjonalnego sprzętu.

Zakupiono: drukarkę 3D, długopisy 3D, aparat fotograficzny, mikroporty, mikrofon kierunkowy, gimbal, statyw do nagrywania, roboty edukacyjne POTHON wraz akcesoriami do nauki kodowania, zestawy LEGO EDUKATION SPIKE , Klocki KORBO EDU CODE dla klas I-IV, mobilną pracowania VR CLASS z dostępem do platformy edukacyjnej, mikroskop, zestawy Arduino.

 


Laboratoria Przyszłości

Od 1 września 2022 roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kowali –Stępocinie bierze udział w programie: Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych które już wspierają nas w pracy nad rozwojem kompetencji XXI wieku naszych uczniów.

 


Wróć
    cbk (2)