Z okazji Dnia Edukacji Narodowej …

Dzień Edukacji Narodowej zwany  tradycyjnie Dniem Nauczyciela to szczególne wydarzenie w kalendarzu szkolnych uroczystości.  Jest pamiątką ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 14 października 1773 roku, z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, jako pierwsze w Europie ministerstwo oświaty . Święto zostało ustanowione prawie 200 lat później – w 1972 roku. Zazwyczaj kojarzy się z bukietami kwiatów i uroczystymi apelami, jest bowiem okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim pedagogom za ich trud. czytaj więcej »

„Szlaban na ryzyko” kampania społeczna…

Kampania społeczna Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko”  prowadzona jest przez PKP Polskie linie Kolejowe od 2005 roku. Jej celem jest zmiana postawy społecznej oraz eliminowanie niewłaściwych zachowań wśród wszystkich użytkowników przejazdów, takich jak: lekceważenie znaku STOP, przejazd slalomem pomiędzy zamkniętymi półrogatkami, niezachowanie ostrożności itp.. O tym jak ważna jest edukacja młodych ludzi  w tym zakresie świadczy fakt, że wciąż aż 98% kolizji to skutek ignorowania znaków drogowych, czerwonych świateł i omijania rogatek. Uczniowie naszej szkoły, którzy na co dzień mają do czynienia z przekraczaniem przejazdów kolejowych  w drodze do szkoły i ze szkoły, po raz pierwszy uczestniczyli w tym projekcie. czytaj więcej »

Dzień Papieski w szkolnej świetlicy…

Z okazji zbliżającego się Dnia Papieskiego świetlica szkolna realizowała tematykę Wielki Polak – Jan Paweł II. Uczniom przybliżony został życiorys Jana Pawła II oraz ciekawostki z Jego życia. Dzieci uważnie słuchały informacji na temat Papieża Polaka, a także chętnie brały udział konkursach czy w zajęciach plastycznych, podczas których kolorowały portret Papieża. czytaj więcej »

Świetlicowa akcja BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY.

Gdy zamierzasz przejść przez ulicę

Na chodniku przystań bokiem,

Popatrz w lewo bystrym okiem.

Skieruj w prawo wzrok sokoli,

Znów na lewo spójrz powoli.

Jezdnia wolna – więc swobodnie

Mogą przez nią przejść przechodnie.

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej brali udział w zajęciach z cyklu „Bezpieczna droga do szkoły”. Obok filmów edukacyjnych brały udział w zajęciach praktycznych i  konkursie dla klas młodszych, a starsi uczestniczyli w w specjalnie dla nich przygotowanym quizie o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. czytaj więcej »

Zwiedzanie Warszawy – wycieczka klas szóstych…

Głównym punktem programu wycieczki klas szóstych do stolicy było zwiedzanie „starej” Warszawy, ale także inne miejsca okazały się bardzo atrakcyjne – tak przynajmniej uważają ci, którzy  20 września 2017r. wraz z wychowawczyniami wyjechali do legendarnego grodu Warsa i Sawy i warszawskiej Syrenki. czytaj więcej »

TANECZNA PRZERWA Z IDOLEM

Taniec nowoczesny to wybuchowa pełna ekspresji i radości mieszanka różnych stylów tanecznych, o czym mogli się uczniowie naszej szkoły, którzy 6.10.2017r. uczestniczyli w koncercie promocyjnym Fabryki Tańca IDOL w Radomiu.  Goszczący u nas tancerze tej znanej w Radomiu szkoły tańca zaprezentowali swoje umiejętności i przekonali o tym, że taniec może być świetną zabawą dla wszystkich. czytaj więcej »

„Jaś i Małgosia” – ekologiczne przedstawienie teatralne.

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole Studio Małych Form Teatralnych „Sztuka” z przedstawieniem pt. „Jaś i Małgosia”. Znani i lubiani bohaterowie bajki, czyli rodzeństwo – Jaś i Małgosia, spacerują po brudnym lesie, spotykają czarownicę, którą udaje im się pokonać dzięki odwadze i sprytowi. czytaj więcej »

Niezwykle smakowita wycieczka

Jak uprawiano dawniej zboże, z czego powstaje mąka,  jak zrobić chleb …. Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie klas 2a i 3a w czasie warsztatów „Od ziarenka do bochenka”, na które wraz z wychowawcami panią Iloną Bińkowską i panią Iwoną Więckowską udali się 27.09.2017 roku do Muzeum Wsi Radomskiej.

czytaj więcej »

Drużyna dziewcząt zwycięża na turnieju w Mazowszanach…

O tym, że dziewczęta mogą dorównać chłopcom przekonała nas szkolna drużyna dziewcząt, która 27.09.2017r brała udział brała udział w gminnych zawodach sportowych z mini piłki nożnej dziewcząt,. Turniej odbył się  w Mazowszanach. czytaj więcej »

M@zowszanie – zaproszenie do nauki i zabawy!

Lokalne Centrum Kompetencji, czyli darmowe centrum komputerowe dla mieszkańców gminy Kowala od roku działa w naszej szkole. LCK powstało w ramach projektu M@zowszanie  – Mazowiecka Sieć Społeczeństwa Informacyjnego, realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Agencję Rozwoju Mazowsza S.A. Jest to bezpłatne centrum komputerowe, którego celem jest rozpowszechnianie i popularyzacja e-usług  wśród mieszkańców gminy Kowala. czytaj więcej »

Mamy nowy Samorząd Uczniowski!

Jak co roku wybory do samorządu uczniowskiego dostarczyły nie lada emocji. W tymroku w głosowaniu brały także udział klasy szóste. W maju uczniowie wybrali swoich przedstawicieli, a  na 9 czerwca wyznaczono wybory. Ten dzień poprzedziła dwudniowa kampania wyborcza, która rozpoczęła się w dniu 6 czerwca 2017r od prezentacji kandydatów i ich programów. czytaj więcej »

Ciekawi świata….

Do  malowniczo położonej wsi Sobanice w powiecie płońskim przyciągnęło nas wiele atrakcji, w tym jedyne  w Polsce Muzeum Afrykańskie. W Centrum Rekreacji i Rozrywki uczniowie klas trzecich naszej szkoły 8 i 9 czerwca 2017 spędzili bardzo aktywnie  czas, sprawdzając przy okazji  swoje możliwości w pokonywaniu mostów peruwiańskich, linowych, w strzelaniu z wiatrówek i łuków,  zjazdów na linie, a także wspinania się na ściankę wspinaczkową. Ogromną radość wszystkim uczestnikom wycieczki sprawiła również jazda na quadach. czytaj więcej »

Mali sportowcy na Olimpiadzie Przedszkolaka…

Sport to zdrowie każdy przedszkolak to powie… zwłaszcza gdy stanie na najwyższym podium tak jak 10 osobowa drużyna dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych, która 6 czerwca 2017r uczestniczyła w XVII Olimpiadzie Przedszkolaka. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Błędowski, Miłosz Chylicki, Dominik Chrzanowski, Lena Orzechowska, Patryk Pająk, Wiktor Piszczek,Małgorzata Rogala, Oliwia Szczęsna, Antoni Szczęsny, Przemysław Walczak. czytaj więcej »

Matematyczne Asy 2017 naszej szkoły

Matematyczne zadania i łamigłówki to dla naszych szkolnych asów powód do nie lada dumy. W 2017r tradycyjnie matematyczne zmagania  rozegrały się w trakcie konkursów: Kangur Matematyczny (międzynarodowy), Archimedes Plus (ogólnopolski) i  VIII edycji Gminnego Konkursu Matematycznego. czytaj więcej »

My też palić nie będziemy…

Edukacja prozdrowotna to jeden z priorytetów w tym roku szkolnym. Uczniowie klas trzecich i pierwszej realizowali to zadanie poprzez udział   w programie profilaktycznym Państwowej Inspekcji Sanitarnej pt.:,, Nie pal przy mnie, proszę’’. Adresatami edukacja antynikotynowa byli uczniowie i rodzice. Celem podjętych działań było uświadomienia w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz zmniejszenie zagrożeń dla zdrowia poprzez kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem sytuacji czynnego i biernego palenia tytoniu. czytaj więcej »

Grunt to RODZINA!

W familijnej atmosferze uczciliśmy 1 czerwca Dzień Dziecka, który w naszej szkole jest tradycyjnie Dniem Rodziny. Plac szkolny wypełnił się licznie przybyłymi uczniami i zaproszonymi na tę uroczystość członkami ich rodzin.  W tym dniu każdy z uczestników spotkania mógł spędzić mile czas i skorzystać z przygotowanych atrakcji. czytaj więcej »

Nie jestem sam, ja książkę mam…

„Nie jestem sam, ja książkę mam” – to projekt z zakresu edukacji czytelniczej realizowany w roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole przez uczniów klas I – VI.  Jego celem było propagowanie aktywności i kultury czytelniczej przez stosowanie różnorodnych i interesujących form pracy z książką. Podsumowanie w ramach  Szkolnego Festiwalu Książki miało miejsce 9 maja 2017r, a jego centralnym punktem były inscenizacje fragmentów wybranych lektur pod hasłem „Teatralne Fanaberie”. czytaj więcej »

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 11.05.2017r odbył się w Publicznym Gimnazjum w Parznicach Turniej BRD, w którym uczestniczyły szkoły z terenu gminy Kowala. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. Uczestnicy eliminacji gminnych rozwiązywali test ze znajomości  przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem były zadania praktyczne polegające na bezbłędnym pokonaniem rowerowego toru przeszkód. Dodatkowo każda  drużyna miała do  wykonania zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

czytaj więcej »

To już tradycja…

30 kwietnia 2017 r. uczniowie klas 0-III wzięli udział w Biegu o flagę. Celem rywalizacji sportowej było uczczenie święta 2 maja-Dnia Flagi. Rangę biegu zawsze podnosi odśpiewanie hymnu państwowego i krótka powtórka z symboli narodowych. Dla wszystkich uczniów to żywa lekcja patriotyzmu. Tym bardziej, że poprowadzona została przez Panią Dyrektor Małgorzatę Konieczną, a to dodało jej wyjątkowości. czytaj więcej »

Gimnastyczne sukcesy…

Gimnastyczne umiejętności uczennic naszej szkoły mogliśmy podziwiać na pokazach organizowanych na hali sportowej oraz na uroczystości stulecia. Dziewczęta od kilku lat systematycznie ćwiczą pod okiem trener Anny Stawczyk w Gimnastycznym Klubie Sportowym Quick Flik – działającym na terenie gminy Kowala. Teraz przyszedł czas na pierwsze i na pewno nie ostatnie sukcesy. W dniu 08.04.2017r. w Garwolinie odbyły się Otwarte Zawody Mazowsza Dziewcząt i Chłopców w Gimnastyce, w których gimnastycy z Kowali zaprezentowali swoje umiejętności. czytaj więcej »

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania…

Dnia 27 kwietnia 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów  klas I-III i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa i kultury czytelniczej oraz wdrażanie do staranności przekazu językowego. Prezentacje uczestników oceniano za płynność, bezbłędność, wyrazistość i  interpretację. czytaj więcej »

Sukces naszych recytatorek!

Wygłaszanie z pamięci utworu literackiego w sposób artystyczny i artystyczne czytanie prozy to wcale niełatwa sztuka, ale nasze uczennice Julia Szałas  z klasy 6 i Michalina Błeszyńska z klasy 5 biorące udział w Gminnym Konkursie Literacko-Recytatorskim pod hasłem „Z literaturą polską na ty” organizowanym przez PSP w Bardzicach poradziły sobie z tymi umiejętnościami wspaniale. czytaj więcej »

„Z legendą przez wieki” – Gminny Konkurs Czytelniczy.

Dnia 28 kwietnia 2017r. gościliśmy  uczniów klas IV ze szkół podstawowych z terenu gminy Kowala, które wzięły udział w Gminnym Konkursie „Z legendą przez wieki”. Szkolne ekipy rywalizowały w różnorodnych konkurencjach, które sprawdzały nie tylko znajomość treści lektur, ale także kreatywność, refleks, umiejętność współpracy w grupie, prezentację sceniczną, wykorzystanie wyobraźni. czytaj więcej »

Pasowanie na czytelnika…

Uroczystość przyjęcia uczniów pierwszej klasy do grona czytelników biblioteki to nasza szkolna tradycja. Tegoroczne pasowanie na czytelnika odbyło się w dniu 25 kwietnia 2017 roku.  Przygotowane zostało jak zawsze pod okiem nauczyciela bibliotekarza p. Sylwii Bilskiej i członków aktywu bibliotecznego, do którego należą uczennice klasy 6a. czytaj więcej »

Wielkanocny występ naszych uczniów w Domu Opieki Społecznej

Dnia 20 kwietnia 2017 roku grupa uczniów, która z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowała dla szkoły występ o zmartwychwstaniu Jezusa,  pojechała do Domu Opieki Społecznej w Radomiu, aby i tam zaprezentować to przedstawienie. czytaj więcej »

Rekolekcje wielkopostne

Szkolne rekolekcje wielkopostne w tym roku przeżywaliśmy w dniach 5-7 kwietnia. Prowadził je ks. Nazar Biłyk , diecezjalny moderator Ruchu Światło Życie we Lwowie na Ukrainie. czytaj więcej »

Żonkile i Pola Nadziei – akcja Szkolnego Koła Caritas.

Kolejny raz mieszkańcy Kowali wsparli działania Szkolnego Klubu Caritas, który wraz z opiekunem  s. Karoliną włączył się  w ogólnopolską akcję Pola Nadziei 2017. Jej celem jest pozyskiwanie funduszy na pomoc osobom chorym na raka oraz edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los nieuleczalnie chorych. Koordynatorem działań  w naszym regionie jest Caritas Diecezji Radomskiej, a symbolem  wiosenny żonkil, który już w czasach starożytnych był znakiem odrodzenia, nadziei na nowe życie. czytaj więcej »

W przyjaźni z ortografią …

Czy z ortografią można się zaprzyjaźnić?  Jak pokazał XIII Gminny Konkurs Ortograficzny ,, Z ortografią za pan brat” jest to jak najbardziej możliwe.  Konkurs rozegrany został  4 kwietnia 2017 roku w  Publicznej Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kończycach Kolonii. Nasza szkołę reprezentowali  uczniowie z klas drugich i trzecich: Julia Tuszyńska, Bartosz Stanik, Łukasz Smorągiewicz, Gabriela Łyżwińska. czytaj więcej »

Muzyczny sukces w konkursie „Wiosno, wiosennko”…

Nasi uczniowie udziałem w konkursie muzycznym Wiosno, wiosenko zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Mazowszanach  śpiewająco powitali te wspaniałą i słoneczną porę roku. Radość tym większa, że nasi przedstawiciele zajęli w tych zmaganiach wysokie miejsca.  czytaj więcej »

Nasza nowa uczennica z Kamerunu…

Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w Adopcji Serca. Pieniądze na pokrycie kosztów utrzymania, zakupu przyborów szkolnych, żywności i lekarstw dla dziecka z Afryki co roku pozyskujemy  z dobrowolnych darowizn od uczniów i nauczycieli. Wszystkim,  którzy wspierają to wartościowe dzieło pomocy afrykańskim dzieciom serdecznie dziękujemy  i  zachęcamy do jego kontynuowania w kolejnych latach. czytaj więcej »

Warsztaty tworzenia pisanek …

Zwyczaj malowania jajek znany jest od czasów starożytnych. W naszej rodzimej tradycji ozdabianie jajek łączy się z tradycją świąt Wielkiej Nocy. Pisanki, kraszanki i drapanki  mają symbolizować budząca się do życia przyrodę, a w chrześcijaństwie dodatkowo nadzieję rodząca się wraz z wiarą w zmartwychwstanie Chrystusa. Dawniej pisanki powstawały poprzez rysowanie na jajkach wzorów  roztopionym woskiem i barwienie ich poprzez gotowanie w łupinach z cebuli. Obecnie wielkanocne pisanki wykonuje się bardzo różnymi metodami. Jedną  z nich poznali uczniowie naszej szkoły w ramach warsztatów dekorowania jajek metodą decoupage. czytaj więcej »

Czyste powietrze wokół nas…

W bieżącym roku szkolnym przedszkolaki z oddziału 0a i 0b realizują program „Czyste powietrze wokół nas” dotyczący przedszkolnej edukacji antytytoniowej. Podejmowane działania maja na celu ochronę dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego. W realizacji programu biorą udział także rodzice naszych maluchów. Program ma charakter profilaktyczny, a jego podstawowym zadaniem jest wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach bezpośredniego kontaktu z palącymi. czytaj więcej »

Wolontariusze kolejny raz zbierali żywność…

31 marca 2017r po raz kolejny w sklepach w Kowali wolontariusze uczestniczyli w akcji Świąteczna  zbiórka żywności Członkowie Klubu Małego Wolontariusza z naszej szkoły  i uczniowie klasy 5b    zachęcali mieszkańców naszej miejscowości do przekazania artykułów  spożywczych na rzecz potrzebujących.  Akcja podobnie jak w latach poprzednich  została przeprowadzona we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kowali oraz Radomskim Bankiem Żywności. Zebrane produkty zostaną przekazane w formie paczek najuboższym mieszkańcom naszego regionu. Składamy serdeczne podziękowania osobom, które pamiętają o tych, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej i przyłączyli się do prowadzonej przez nas zbiórki żywności.

czytaj więcej »

Niezwykła inscenizacja …

„ Świadkowie    na  Drodze  Krzyżowej ”  –    „ Nazywa  się  Jezus.  Dawno    temu  został ukrzyżowany.  Znałeś Go?  Widziałeś   jak  umierał?  Przyjdź, daj    świadectwo!   Wzywam    Was,  świadkowie Jezusa ”   – to słowa  wprowadzenia  do   inscenizowanego Nabożeństwo Drogi   Krzyżowej,    które   zostało  przygotowane  przez   uczniów   klas  trzecich  i   poprowadzone 24 marca  2017r.  w kościele  w Kowali.  czytaj więcej »

Innowacje w szkole …

Od II półrocza roku szkolnego 2016/2017 w naszej szkole wprowadzona została   innowacja organizacyjno – metodyczna z języka angielskiego „eTwinning w Publicznej Szkole Podstawowej w Kowali”. czytaj więcej »

ZAGROŻENIA W INTERNECIE

Drodzy Rodzice!

W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie, zwracamy się z uprzejmą prośbą do Państwa o zareagowanie na poniższe informacje. czytaj więcej »

Twoje dane – twoja sprawa

We współczesnym świecie Internet towarzyszy młodym ludziom już od najmłodszych lat i pełni szczególną rolę w ich życiu – jest nie tylko źródłem wiedzy i rozrywki, ale też umożliwia komunikowanie się z innymi, pozwala zdobywać potrzebne informacje oraz grać w gry. Dzieci powinny jednak zdawać sobie sprawę z tego, że oprócz wielu możliwości edukacyjnych, komunikacyjnych czy rozrywkowych, mogą zostać ofiarami negatywnych skutków wirtualnego świata. Te jak i inne aspektów prawne korzystania z Internetu są przedmiotem realizowanego w naszej szkole Programu Twoje dane -Twoja sprawa. czytaj więcej »

Zagłosuj na naszą charytatywną laleczkę!

Naszych uczniów, rodziców i  przyjaciół szkoły zachęcamy do udziału w konkursie na najciekawszy i najbardziej oryginalny projektu charytatywnej laleczki projektu „Wszystkie Kolory Świata” w roku szkolnym 2016/2017.  Nagrodą w konkursie jest koncert Ambasadora Dobrej Woli UNICEF Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole. Konkurs będzie prowadzony na oficjalnym fan page’u projektu „Wszystkie Kolory Świata” na portalu społecznościowym Facebook:

www.facebook.com/UNICEFwszystkiekoloryswiata czytaj więcej »

Nasza pomoc dla rówieśników z Afryki…

Na kilka dni przez zimową przerwą świąteczną na szkolnym korytarzu niezwykłe ożywienie wywołał kiermasz charytatywnych laleczek wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Wydarzenie to koordynowane przez Szkolny Klub Małego Wolontariusza było efektem  naszego udziału w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata organizowanej przez UNICEF. Własnoręcznie  przygotowane specjalne szmaciane laleczki to symbol pomocy, jakiej nasi uczniowie chcieli udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, którzy umierają z powodu różnych chorób. czytaj więcej »

Sto lat, sto lat, niech żyją, żyją nam…

Dnia 30 stycznia 2017r wszyscy uczniowie klas młodszych i dzieci z oddziałów przedszkolnych gościli w murach szkolnych niezwykłych gości. Tego dnia uczciliśmy Dzień Babci i Dziadka. Licznie przybyli na nasze zaproszenie seniorzy mogli podziwiać swoje wnuki we wspaniałych występach artystycznych.
czytaj więcej »

Matematyka na sześć +…

Wreszcie poznaliśmy wyniki olimpiady  Archimedes Plus.  W dniu 7.11.2016r. 39 uczniów z klas 3-6. wzięło udział w XXVI edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus. Po dwóch miesiącach możemy zaprezentować listę uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Najwyższy wynik-96 pkt. /na 100 max i tytuł laureata I stopnia uzyskali uczniowie klasy 3-Filip Górka i Franciszek Pałgan.Wśród uczniów klas starszych najlepszy wynik-80 pkt i tytuł laureata V stopnia otrzymali: Kamila Woźniak z kl. 4 A, Zuzanna Orlicka z kl.6 A oraz Aleksandra Kamińska z kl. 6 A. Naszym szkolnym asom matematyki gratulujemy.

Magiczne doświadczenia …

19.01.2017r mieliśmy okazję oglądać  doświadczenia chemiczne na specjalnym pokazie chemicznym. Nie wiedzieliśmy, że różne doświadczenia chemiczne mogą  być tak niezwykłe. Przekonaliśmy się, że chemia to magiczna nauka, z którą możemy zetknąć się na co dzień.  Pokaz wszystkim się bardzo podobał. Nie był to pierwszy  i mamy nadzieje nie  ostatni pokaz chemiczny, który mieliśmy okazję oglądać. Poniżej fotorelacja z pokazu. czytaj więcej »

Na zawodach mini siatkówki…

Kolejny sukces sportowy uczniów odnotowujemy na koncie  szkoły.  W dniu 24.01. 2017r odbyły się  zawody na szczeblu gminnym w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Rozgrywki miały miejsce na naszej hali sportowej. czytaj więcej »

Niezwykłe odwiedziny …

20 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka członkowie Szkolnego Koła Caritas i Klubu Małego Wolontariusza odwiedziły Dom Pomocy Społecznej  „Nad Potokiem” przy ul. Struga 88 w Radomiu. czytaj więcej »

„Na szczęście! Na zdrowie! Na ten Nowy Rok!…”

Żyjemy w czasach ogromnego postępu nauki i techniki. Naturalnym biegiem rzeczy zmienia się nasz styl życia, potrzeby i aspiracje. Jednak powracanie do dawnych tradycji jest wyrazem naszego przywiązania do tego co bliskie  sercu, rodzime i znane od dzieciństwa. Dlatego też  od kilku lat  dziecięce grupy kolędnicze z naszej szkoły  w barwnych strojach  wędrują po Kowali, kontynuując piękną polską tradycję kolędowania. Odwiedzają instytucje, sklepy i prywatnych mieszkańców, prezentując krótkie scenki inspirowane biblijną  historią  narodzenia Jezusa,  śpiewając kolędy i składając życzenia „na ten Nowy Rok”.  Nawiązując do starego ludowego obyczaju  ożywiają wspomnienia związane z przeżywanymi niedawno Świętami Bożego Narodzenia. czytaj więcej »

Mistrzowie powiatu w koszykówce…

Kolejną miłą dla nas wiadomość przywiozła drużyna chłopców, która zdobyła awans do międzypowiatowych rozgrywek w koszykówce. Droga do tego sukcesu nie byłą prosta. W dniu 16 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w finałach regionalnych  Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce, w których pokonali rywali z Wrzeszczowa i uplasowali się na pierwszym miejscu,  uzyskując awans do finałów powiatu. czytaj więcej »

Opowieści Biblijne – klasy piąte na przedstawieniu teatralnym

17 stycznia uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami wybrali się na przedstawienie teatralne do Radomia… Na sztukę zaprosił nas Wrocławski Teatr In-Art. Młodzi i zdolni aktorzy zaprezentowali nam swój pomysł na niecodzienny spektakl. Przedstawienie pt. „Boskie Poczucie Humoru, czyli Opowieści Biblijne” zachwyciły młodą widownię już od pierwszego aktu. czytaj więcej »

Dobry wynik w konkursie polonistycznym…

Z radością informujemy, że uczennica klasy 6b Aleksandra Gomuła zakwalifikowała się do trzeciego – wojewódzkiego etapu Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego. W drugim etapie, który odbył się 3 stycznia w Radomiu, uzyskała z testu  konkursowego powyżej 80%.  To ogromny sukces, gdyż zadania sprawdzają wiedzę i umiejętności wykraczające poza podstawę programu nauczania, a komisja zewnętrzna wyłania uczniów zdolnych i zainteresowanych w sposób szczególny językiem polskim, najlepszych polonistów. Trzeci etap tego konkursu, odbędzie się 28 lutego w Warszawie. Gratulujemy i trzymamy kciuki. Opiekunem Oli Gomuły jest p. Małgorzata Grzesiak nauczyciel polonista.  

„Oddajmy Mu Pokłon…” – jasełka

Tradycją naszej szkoły są jasełka wystawiane w ostatnim dniu przedświątecznej nauki. Po spotkaniach w klasach, wraz z zaproszonymi Gośćmi i licznie zgromadzonymi rodzicami, zostaliśmy zaproszeni do Betlejem, miejsca narodzenia Pana Jezusa. Razem z nami do stajenki wędrowali Aniołowie, dzieci, pasterze, Mędrcy ze Wschodu oraz bohaterowie  znanych nam baśni i bajek.   czytaj więcej »

Sukcesy najmłodszych w konkursie recytatorskim…

Za oknami zimno i coraz częściej pada śnieg. Nic dziwnego, bo to już zima puka do naszych drzwi. Aby dobrze przygotować się na jej przyjście, najmłodsi  uczniowie zagłębili się poetyckie obrazy tej pory roku. Jednak głównym celem  ich starań był udział  w XI Gminnym Konkursie Recytatorskim „Zima puka do jesiennych okien”. czytaj więcej »

Spragnieni gotowania….

9 grudnia 2016 uczniowie klasy 1 oraz 3a i 3b wybrali się do restauracji LaSpezia w Radomiu. Celem tej wyprawy była lekcja gotowania pod okiem profesjonalnego kucharza. Dzieci przygotowywały pizzę według własnego pomysłu, ale zgodnie z instrukcją kucharską. Zaangażowane i przejęte wywiązały się z tego zadania znakomicie. czytaj więcej »

O nas też pamiętał…

6 grudnia to data, która w każdym domowym kalendarzu widnieje jako szczególny dzień w roku. W ten mikołajkowy czas każdy powinien zostać obdarowany prezentem, uśmiechem lub dobrym słowem. Święty Mikołaj stara się dotrzeć do każdego, dlatego i w naszej szkole wszyscy na niego czekali. Na szczęście pogoda sprzyjała, więc przed południem pojawił się na szkolnych korytarzach długo oczekiwany gość. czytaj więcej »

Sportowe sukcesy naszych uczniów.

Ostatni tydzień był bogaty w imprezy sportowe, w których brały udział uczniowie naszej szkoły. Najpierw w czwartek 08.12. 2016r reprezentacja dziewcząt i chłopców w Mazowszanach brała udział w zawodach na szczeblu gminnym w piłce koszykowej. Nasze dziewczęta zajęły w nich 3 miejsce , co jest sporym sukcesem. Natomiast chłopcy stanęli na wysokości zadania i zajęli 1 miejsce, co pozwala im brać udział w zawodach międzygminnych, które odbędą się w styczniu w naszej szkole. czytaj więcej »

W oczekiwaniu na święta – wycieczka klas drugich

Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi lekcje poświęcone  tradycjom i zwyczajom świątecznym. Na jedną z takich lekcji 07.12.2016r. wybrali się do Radomia uczniowie klasy 2b i 2a wraz z wychowawczyniami.  Celem ich wycieczki był  zakład produkujący popularne w tym okresie bombki choinkowe. czytaj więcej »

Andrzejkowy nadszedł czas…

Tegoroczne andrzejki obchodziliśmy w naszej szkole 25 listopada. Już od rana szkolne mury rozbrzmiewały tanecznymi rytmami. Młodsi uczniowie przebrani w stroje bohaterów z ulubionych bajek pląsali w towarzystwie wychowawców. Wykazali się dużym poczuciem rytmu i ogromną chęcią do zabawy. czytaj więcej »

Szkolna lekcja gotowania…

Ostatnie dni listopada stały się w naszej szkole okazją do zaprezentowania uczniowskich umiejętności kulinarnych. Najmłodsi przygotowywali posiłki według wybranych przez siebie przepisów. Były kanapki i sałatki. Wszystko po to, by zachęcić dzieci do spożywania warzyw i owoców. czytaj więcej »

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127