ROK 2015/2016

Sukces młodych gimnastyków …

imagesKFMMQYD2Od dwóch lat w szkole w Kowali trenuje zespół gimnastyki sportowej kierowany przez panią Annę Stawczyk. Wielogodzinne treningi przyniosły w tym roku oczekiwany sukces. 21 maja 2016r. na Otwartych Zawodach Regionu Mazowsza UKS-ów w Gimnastyce Sportowej  w Garwolinie nasi gimnastycy zdobyli 2 złote medale, 5 srebrnych i 2 brązowe.W zmaganiach udział wzięli reprezentanci szkół z siedmiu miejscowości: z Mińska Mazowieckiego, Lublina, Kowali, Samogoszczy, Łaskarzewa oraz Warszawy. więcej>>>

 

Niebezpieczne atrakcje w wakacje! Konkurs plastyczny.

wieśPod tym hasłem ogłoszony został przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Placówka Terenowa w Radomiu  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny, w który wzięły udział  dzieci z naszej szkoły. Konkurs miał na celu promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom najczęściej występujących latem oraz rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznych i indywidualnych zdolności twórczych. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w formacie A3, w dowolnej technice, o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom dzieci w gospodarstwach rolnych podczas wakacji. Na I etapie tego konkursu wyróżnienie otrzymała Angelika Słomka uczennica klasy IIa. Nagrodą były książki i inne drobne upominki. Gratulujemy!

 

Matematyczny Kangur 2016

Kangur17 marca tego roku odbył się Międzynarodowy Kangur Matematyczny organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontières.  W tegorocznej edycji konkursu brało udział ponad 300 tys. uczniów w Polsce, prawie 6 milionów na całym świecie.Wyniki dotarły dopiero w maju. Wszyscy uczestnicy  z naszej szkoły zdobyli dużo punktów. Najlepsze lokaty i wyróżnienia uzyskało dwoje uczniów. Są to: Wożniak Kamila z kl. 3 B oraz Zuzanna Bieniek z kl. 4 B. Wszystkim gratulujemy, a szczególnie wyróżnionym.

 

 

Matematyczne zmagania I -III

matematykaW PSP w Mazowszanach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I-III . Nasza szkołę reprezentowali Zuzanna Błeszyńska 2a,  Zuzanna Zięba 2b, Patrycja Fijałkowska 3a,  Kamila Woźniak 3b. Uczennice w rywalizacji grupowej zajęły I miejsce w gminie. Asem matematyki klas III w gminie została Kamila Woźniak z kl. 3b, której opiekunem jest pani Ilona Bińkowska. Naszym matematycznym mistrzom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

 

Wyniki szkolnego konkursu matematycznego

KONKURS MATEMATYCZNYDn. 27.04.2016 r. odbył się I etap (szkolny) Gminnego Konkursu Matematycznego. Wzięło w nim udział 39 uczniów klas 4-6 .  Do II etapu (gminnego) , który odbędzie się 13.05.16 r.w Mazowszanach , zakwalifikowały się 4 osoby, które uzyskały najlepsze wyniki. Są to: Adrian Rolnik z kl. 4 B, Bartosz Strzecha z kl. 6 A, Dominika Mazur z klasy 6 A oraz Paweł Piasecki z kl. 5 A.

 

Konkurs plastyczny ,, Miłosierni jak Ojciec”.
imagesCelem  konkursu było ukazanie plastycznej wizji naszego miłosierdzia w życiu codziennym.  Konkurs organizowany przez wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Radomiu. Udział brało 260 szkół. Kamila Woźniak z kl.III b zajęła 3 miejsce.

 

Wyróżnienie w Małym Konkursie Recytatorskim …

imagesWAVPOSTTDużymi brawami publiczności został nagrodzony występ uczennicy naszej szkoły Julii Szałas w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Komisja konkursowa przyznała jej wyróżnienie.Odbywający się od wielu lat Mały Konkurs Recytatorski ma za zadanie rozbudzanie wrażliwości dziecka na kulturę słowa i zapoznanie z najcenniejszymi dziełami literatury polskiej. W XXXIII Małym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 1 kwietnia w Kuźni Artystycznej w Radomiu, udział wzięły 2 uczennice naszej szkoły Julia Nogaj i Julia Szałas. Zaprezentowały wiersze współczesnych poetek: Hanny Niewiadomskiej oraz Małgorzaty Strzałkowskiej. Wyróżnienie to ogromny sukces dla Julii Szałas, którą zauważono spośród trzydziestu dziewięciu recytatorów. Obie uczennice biorące udział w konkursie przygotowywały się po okiem pani Małgorzaty Grzesiak. 

 

I miejsce w konkursie „Sprintem przez ortografię”

imagesL0P2CSD0Dnia 20.04 w Kończycach odbył się gminny konkurs ortograficzno-sportowy ,,Sprintem przez ortografię” . Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3a i 3b, którzy w tych niecodziennych zmaganiach zajęli pierwsze miejsce. Tak wyśmienity wynik  uzyskał drużyna w składzie: Patrycja Fijałkowska,  Emilia Płokita, Monika Fiołna. Julia Domagała, Oliwia Dutkiewicz. Gratulujemy!

 

Wyniki olimpiady przedmiotowej Olimpus

olimpusUczeń klasy 6a Marcin Puchalski zajął 5 miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka angielskiego Olimpus i otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę książkową. Marcin uzyskał 56 punktów na 60 możliwych. Opiekunem ucznia jest pani Marta Myśliwiec. W kategorii język angielski- klasa 6 wzięło udział 4508 uczestników.

 

Wyróżnienie w Małym Konkursie Recytatorskim

DSC00567Dużymi brawami publiczności został nagrodzony występ uczennicy naszej szkoły Julii Szałas w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Komisja konkursowa przyznała jej wyróżnienie.więcej>>>

 

 

Sukces czytelniczy …

images (1)„Trzynastego w Szczebrzeszynie” to konkurs czytelniczy, w którym po raz drugi brała udział drużyna z naszej szkoły i to z dużym powodzeniem – uczennice : Julia Nogaj, Natalia Chruślak i Natalia Zięba z klasy 5a wywalczyły pierwsze miejsce. więcej>>>

 

Matematyczne ASY z Archimedesa Plus

WYGRANATradycją w naszej szkole jest udział uczniów w konkursie matematycznym ARCHIMEDES PLUS. Tegoroczna edycja okazała się bardzo udana, a jej efektem jest aż 11 laureatów. Dnia 06.11.15 r. odbyła się Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus z matematyki. Wzięło w niej udział 30 uczniów naszej szkoły z klas 3-6. Uczestnicy otrzymali nagrody gwarantowane w postaci foremek do pieczenia ciast oraz książki kucharskiej. Wyniki ogłoszono tuż przed feriami.  Tytuł Laureata I-go stopnia otrzymał Bartosz Strzecha z kl. 6 A (96 pkt/100max). Laureaci II-go stopnia (92 pkt/100max): Zuzanna Bieniek z kl. 4 B, Adrian Rolnik z kl.4 B, Patrycja Fijałkowska z kl. 3, Julia Domagała z kl. 3, Emilia Płokita z kl. 3. Laureaci III-go stopnia(88 pkt/100max): Paweł Piasecki z kl. 5 A, Oskar Kasprzak z kl. 3. Laureaci V-go stopnia (80 pkt/100max): Weronika Banaszkiewicz z kl. 6 B, Norbert Frąk z kl. 3. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Sukcesy plastyczne naszych uczniów …

imagesRL2OKVYNKonkurs o jesieni
Świetlica „Słoneczko” w Trablicach zaprosiła naszych uczniów do udziału w konkursie o jesieni . Najpiękniejsze prace zostały przekazane organizatorom, którzy 6 listopada zorganizowali uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Spośród naszych uczniów nagrody i wyróżnienia otrzymali:
Sebastian Kruciński (kl. 2c) – I miejsce
Olga Orzechowska (kl. 1c) – III miejsce
Hanna Cieślak (kl. Ib) – wyróżnienie

 

Konkurs Poznajmy się lepiej
Postaw na rodzinę1 grudnia 2015 roku poznaliśmy wyniki konkursu plastycznego ,,Poznajmy się lepiej” organizowanego przez GOPS w Kowali w ramach kampanii ,,Postaw na rodzinę”. Rozdanie nagród miało miejsce w Świetlicy Środowiskowej „Szansa” w czasie podsumowania tegorocznej edycji kampanii. Uczniowie naszej szkoły odebrali przyznane w konkursie plastycznym „Poznajmy się lepiej” nagrody i wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Kategoria pracy 5-9 lat
Aleksandra Stadryniak (kl. 1c) – I miejsce
Weronika Janas (kl. 3a) – II miejsce
Oliwia Majewska (kl. 2b) – III miejsce

Kategoria pracy 10-13 lat
Kacper Druciarek (kl. 4b) – II miejsce
Marcin Puchalski (kl. 6a) – Wyróżnienie
Brajan Leśniewski (kl. 5a) – Wyróżnienie


Wróć
    cbk (2)