KĄCIK PRZEDSZKOLAKA

Zabawy piaskiem kinetycznym…

Zabawy piaskiem kinetycznym. Dzieci  uwielbiają bawić się w piaskownicy, jednak nie zawsze mają taką możliwość. Piasek kinetyczny pozwala na stworzenie piaskownicy w przedszkolu. Zabawa piaskiem świetnie oddziałuje  na zmysł dotyku u dziecka, a więc korzystnie wpływa na integrację sensoryczną. Dodatkowo tego rodzaju zabawy stymulują koordynację wzrokowo-ruchową i ćwiczą sprawność  oraz manualną.

 

 

 

 

 

 

Myszoskoczek w naszym przedszkolu…

Kolejną atrakcją w naszym przedszkolu były odwiedziny myszoskoczka. To małe zwierzątko sprawiło naszym dzieciom wiele radości. Niektóre przedszkolaki przełamały barierę strachu i odważyły się bliżej poznać z tymi małym włochatym zwierzątkiem.

Dzieci  obserwowały myszoskoczka w klatce, patrząc na jego śmieszne figle.

 

 

Dzień Chłopaka w przedszkolu…

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Takim świętem jest Dzień Chłopaka, który obchodzimy 30 września. Dnia 01 października w grupie przedszkolaków dziewczynki wręczały chłopcom upominki i  składały  życzenia. Nie brakowała uścisków a nawet pocałunków. Ukoronowaniem wszystkich życzeń był słodki poczęstunek.

A oto fotorelacja z tego wspaniałego dnia… więcej>>>

 

Znowu jesień! Czas poznać jej uroki 

W piątek  24.09. 2018r. pierwszego dnia jesieni grupa przedszkolaków wybrała się na spacer w poszukiwaniu skarbów jesieni. Jak wiadomo, spacerowanie to nie tylko forma ruchu i relaksu, ale także nauki. Dzieci dowiedziały się  kilu ciekawych informacji o jesieni „kapryśnej” porze roku rzeczy.  >>>więcej

 

 

 


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127