ŚWIETLICA SZKOLNA

Godziny otwarcia świetlicy w roku szkolnym 2018/2019

Świetlica szkolna funkcjonuje w godzinach od 7.00 – 16.00.

WYCHOWAWCY ŚWIETLICY

P. Agnieszka Kęder    P. Emilia Rekowska

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
7.00  – 12.00

A. Kęder

7.00 – 12.00

A. Kęder

7.00 – 12.00

A. Kęder

7.00 – 12.00

E. Rekowska

7.00 – 12.00

E. Rekowska

 11.00 – 16.00

E. Rekowska

11.00 -16.00

E. Rekowska

10.00 – 16.00

E. Rekowska

10.00 – 16.00

A. Kęder

11.00 -16.00

A. Kęder

OFERTA SZKOLNEJ ŚWIETLICY

images835RDO5DOpieką świetlicową objęte są dzieci, których rodzice pracują, jak również dzieci oczekujące na przyjazd szkolnego autobusu oraz dzieci czekające na zajęcia dodatkowe (koła zainteresowań, gimnastykę korekcyjną, zajęcia z logopedą itp.). Podstawowym celem świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki przed lekcjami oraz po lekcjach, wskazywanie różnych form spędzania czasu wolnego, rozbudzanie aktywności twórczej. Wśród codziennych zabaw i zajęć tematycznych, realizujemy mianowicie:

  • gry i zabawy grupowe w świetlicy, zajęcia plastyczno-techniczne,
  •  zajęcia muzyczne (śpiewanie piosenek, słuchanie muzyki, zabawy przy muzyce),
  • zajęcia stolikowe (gry planszowe, układanki, karty),
  • zajęcia dramowe (krótkie formy aktorskie, próby inscenizacji krótkich przedstawień lub wierszy),
  • zajęcia literackie (wspólne czytanie, opowiadanie treści,
  • zajęcia sportowe i ruchowe na świeżym powietrzu (na szkolnym boisku lub w sali zabaw).

Świetlica  służy również pomocą w odrabianiu prac domowych.

 

 

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 images0LENYB1GŚwietlica szkolna przyjmuje dzieci według określonych zasad. Uczniowie muszą zostać zapisani na zajęcia świetlicowe przez rodziców, którzy wypełniają w tym celu odpowiedni formularz dostępny u pedagoga szkolnego. Wszystkie zapisane dzieci obowiązuje Regulamin świetlicy szkolnej zamieszczony poniżej. Nie stosowanie się do ustalonych zasad może skutkować wykluczeniem z zajęć świetlicowych po uprzednim powiadomieniu rodziców ucznia.

więcej>

W naszej świetlicy co tydzień zmienia się tematyka zajęć.

Świetlicowe zajęcia w pierwszych tygodniach marca 2018r  zostały poświęcone wybranym baśniom, bajkami oraz legendami. Realizując zajęcia wspólnie czytaliśmy i słuchaliśmy fragmentów wybranych opowiadań, a także oglądaliśmy filmy animowane. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się baśnie:  ,,Jaś i Małgosia”, ,,Czerwony Kapturek” oraz ,,Brzydkie Kaczątko”, chętnie dyskutowały więc na temat poruszanych w nich treści.  Świetliki ochoczo uczestniczyły także w zajęciach pantomimy – odgrywając różne role, wcielając się w charakterystyczne postacie z baśni. Dużym powodzeniem cieszyły się również zajęcia plastyczne, na których uczestnicy zajęć świetlicowych rysowali ilustracje do wybranej bajki oraz kolorowały obrazki ulubionych bohaterów. Zdecydowanym faworytem zajęć była ocena zachowań baśniowych postaci – zarówno tych pozytywnych jak i czarnych charakterów. Dzięki takim ćwiczeniom świetliki mogły porównać cechy bohaterów  i dokonać własnej oceny ich postaw. Na podsumowanie zorganizowany został świetlicowy quiz o baśniach. Dzieci podzielone na drużyny walczyły o punkty (fasolki), odpowiadając na kilka pytań. Zabawa była przednia. Dzieci sprawnie udzielały odpowiedzi a na koniec wspólnie rozwiązały ,,bajkową” krzyżówkę.

 

Tajemnice muzyki odkrywały świetliki…

W świetlicy szkolnej ostatni tydzień marca 2018r upłynął nam bardzo muzycznie. A to dzięki najsłynniejszemu polskiemu kompozytorowi – Fryderykowi Chopinowi, którego życie i twórczość poznawaliśmy pod bacznym okiem pań wychowawczyń.   W pierwszych dniach dzieci poznawały życiorysu i ciekawostek z życia wielkiego polskiego kompozytora i pianisty. Dowiedziały się m.in. jak wyglądało dzieciństwo Frycka oraz początki jego wielkiej kariery. Świetliki zafascynowane postacią Chopina chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach przy dźwiękach muzyki klasycznej. Okazją do poznania repertuaru słynnego kompozytora było wysłuchanie jego utworów: walców, polonezów, etiud, oraz nauka kilku podstawowych kroków poloneza. Przez kolejne dni dzieci kolorowały instrumenty muzyczne, portrety Chopina i odbywały wirtualne wycieczki po miejscach z nim związanych. Świetliki obejrzały również film edukacyjny pt. ,,Warszawa Chopina”, w którym aktor wcielający się w młodego Frycka oprowadzał widzów po miejscach w Warszawie, w których bywał i mieszkał niegdyś Chopin. Podsumowując temat o wielkim polskim kompozytorze dzieci podzielono na grupy, które po wspólnej naradzie odpowiadały na pytania, dotyczące informacji poznanych na zajęciach. Świetlikom quiz przygotowany przez wychowawców świetlicy poszedł  doskonale, a nagrodą było  wspólne rozwiązywanie krzyżówki, której hasłem  było słowo kompozytor.


Wróć


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127