Działajmy razem …

W tym roku szkolnym obchody Dnia Bezpiecznego Internetu realizowane były w formie projektu ? Tydzień Bezpiecznego Internetu??- pod hasłem ?Działajmy razem?. Projekt miał za zadanie propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Realizacja zadań odbywała się w dniach 25.02 – 6.03.2019r. Podsumowanie projektu i wręczenie nagród  za udział w konkursach odbyło się 07 marca 2019r. na hali sportowej. Zakończenie poprzedzone zostało  prelekcją na temat: ?Cyberprzemocy   i udostępnianiu informacji o sobie w sieci?   przez zaproszonego gościa panią podkomisarz Alicję Wasik, pracownika Policji Wydziału Prewencji w Radomiu.

Czytaj więcej
Wiadomość z ostatniej chwili…

Od 3 marca 2019r działa blog klasy 3a założony w ramach programu „Wspólne kroki w Cyberświecie”, którego koordynatorem jest pani Magda Gajda. Po każdych zajęciach będzie on wzbogacany treścią opisującą tematykę i zdjęciami z zajęć. Zapraszamy do śledzenia działań uczestników programu.

Adres: https://czadowagrupa3a.blogspot.com/

 

Czytaj więcej
Rozważne wkraczanie w Cyberświat.

Dynamiczny rozwój Internetu zmienił rzeczywistość, w  jakiej dorastają dzieci. Poza niewątpliwymi korzyściami płynącymi z użytkowania mediów i Internetu, niosą one także szereg zagrożeń dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Niekontrolowane i nieumiarkowane korzystanie z nowych mediów, niebezpieczne treści, niebezpieczne znajomości, cyberprzemoc, hejtowanie to tylko niektóre z nich. Na te zagrożenia narażeni są najmłodsi użytkownicy Internetu. Aby temu przeciwdziałać podejmowane są różne działania profilaktyczno – edukacyjne w szkołach. Jednym z nich jest program profilaktyczny ?Wspólne kroki w Cyberświecie? realizowany przez klasę 3a w Szkole Podstawowej w Kowali. Program został opracowany został przez zespół doświadczonych profilaktyków współpracujących z Fundacją ?Poza Schematami?.

Czytaj więcej
?Czyste Powietrze wokół nas?. Przyłącz się!

Serdecznie zapraszamy przedszkolaki w wieku 5 i 6 lat oraz ich rodziców do udziału w programie ?Czyste powietrze wokół nas? ? program przedszkolnej edukacji antytytoniowej. Jego założeniem jest ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego. Podejmowane działania skierowane do dzieci i dorosłych to pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych. Koordynatorem programu jest Małgorzata Gębska-Orzechowska.

Czytaj więcej
Za nami kolejna X edycja ?Akademii Bezpiecznego Puchatka?

Rozpoczęcie szkoły to dla dziecka jedna z najważniejszych chwil w życiu. Towarzyszy jej eks­cytacja, ale też stres i niepewność. Dla dzieci to pierwszy test samo­dzielności, czas nabywania nowych umiejętności, zdobywania wiedzy i tworze­nia więzi z rówieśnikami.  Przygoda ze szkołą jest wyzwaniem nie tylko dla ucznia, ale również dla  rodziców, którzy muszą się zmierzyć z nowymi sytuacjami wymagającymi rozwagi i współpracy z nauczycielami i szkołą. To właśnie takie pobudki sprawiły, że uczniowie klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej w Kowali pod kierunkiem swoich wychowawców mgr Anny Szymczyk i mgr Wiesławy Rzepeckiej przystąpili do X edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego ?Akademia Bezpiecznego Puchatka?, realizowanego od dnia 03.09.2018 do dnia 31.01.2019. W Programie wzięło udział 33 uczniów szkoły w  Kowali .

Czytaj więcej
Spotkania z książką

15 lutego w klasie 2c odbyła się lekcja z ciekawą książką.Wszyscy uczniowie przynieśli do szkoły książeczki z domowej biblioteczki. Zaprezentowali je i zachęcali do ich przeczytania. Wśród książeczek był bajki, książki przyrodnicze i przygodowe. Duże zainteresowanie wzbudziła książka o historii gołębi. Na koniec dzieci wymieniły się książeczkami między sobą.

Czytaj więcej
Internetowe love…

Co wspólnego ma Internet z teatrem? Okazuje się, że dużo, o czym mogli się przekonać uczniowie klasy 7, którzy  26.02.2019r.  wybrali się na spektakl ?Pierwsza miłość ? internetowe love?. Udział w przedstawieniu to jedna z kilku form działań profilaktycznych zaplanowanych w ramach szkolnego projektu ?Tydzień Bezpiecznego Internetu?.

Czytaj więcej
Lekcja otwarta w klasie IVa

W czwartek 14 lutego 2019r w kl. IVa odbyła się lekcja otwarta z języka polskiego na temat: Ucieczka z krainy baśni ? lekcja podsumowująca. Inscenizacja ?Śpiącej królewny?. Dla klasy IVa było to podsumowanie pracy nad cyklem baśni jako lektury obowiązkowej. Z tej okazji przygotowali inscenizację baśni pt. ?Śpiąca królewna?, której widzami byli uczniowie klas 0-III wraz z nauczycielami, pani wicedyrektor oraz wychowawca  czwartoklasistów. Scenariusz przedstawienia został opracowany tak, aby odtwórcami ról bohaterów baśniowych byli wszyscy uczniowie klasy IVa.

Czytaj więcej
Piątoklasiści z wizytą na Olimpie…

W poniedziałek 11 lutego sala języka  polskiego na trzy godziny  zamieniła się w górę Olimp, gdzie spotkali się najważniejsi greccy bogowie, w których wcielili się uczniowie  z klas piątych.  Były to zajęcia prowadzone metoda projektu: uczniowie dokładnie zapoznali się z 9 mitami, napisali sprawdzian, wybrali postać, przygotowali autoprezentację, pomysłowe kostiumy oraz atrybuty poszczególnych bohaterów.  

Czytaj więcej
Pocztówkowa wymiana

Przez okres pierwszego semestru klasa 2a wraz ze swoim wychowawcą p. Angeliką Chmielewska brała aktywny udział w akcji, która stała się już prawdziwym hitem wśród szkół i przedszkoli. Co to jest i jak działa? Wymiana pocztówkowa pomiędzy szkołami to akcja, której zasada działania jest niezwykle prosta. Szkoły z całej Polski, chętne do współpracy przesyłają do siebie wzajemnie pocztówki z widokami i miejscami charakterystycznymi dla danej miejscowości. Dzieci poznają geografię Polski, interesują się turystyką i podróżami, uczą się jak wysyłać i adresować kartkę.  

Czytaj więcej
Skip to content