Lokomotywa wierszy Tuwima przybywa…

W roku szkolnym 2013/2014 w naszej szkole realizowany był projekt „Lokomotywa wierszy Tuwima przybywa…”  . Uczniowie mogli poznać wiersze tego znanego i lubianego poety  nie tylko czytając je, ale także uczestnicząc w wielu innych ciekawych zadaniach inspirowanych twórczością Tuwima.

  • Zabawa andrzejkowa z Tuwimem w tle… zorganizowana została przez  „mały i duży” Samorząd Uczniowski.  Była to doskonała okazja do swawoli i harców przed nadchodzącym Adwentem, a równocześnie możliwość do  popisania się znajomością wierszy Tuwima. 28 X 2013r uczniowie uczestniczący  w szkolnym balu andrzejkowym wcielili się w postacie z wierszy Tuwima. Na zabawie spotkali się  słoń Trąbalski, pan Hilary, Zosia Samosia, Dyzio Marzyciel, babcia ze swoją kurką, pani Słowikowa, bohaterowie z wiersza pt. „ Rzepka” i wiele, wiele innych postaci. Na naszą dyskotekę przybył  nawet sam pan Tuwim. Zadaniem każdego ucznia było umiejętne zaprezentowanie swojego kostiumu (rekwizytu) na forum, natomiast cała społeczność szkolna odgadywała, z którego wiersza pochodzi dana postać. Uczniowie klas starszych przystąpili do konkursu klasowego, prezentując klasową interpretację wybranego wiersza. Dzieci nagrodzone były gromkimi brawami, słodkościami i punktami w „Jaka jesteś klaso?”.  W czasie zabawy rodzice przygotowali bufety, w których były domowe wypieki, rozmaite sałatki oraz kanapki, a na pragnienie napoje. Uczniowie bawili się przy swojej ulubionej muzyce i brali udział w licznych konkursach.
  • Dnia 21 października 2013r. w naszej szkole odbył się VIII Konkurs Recytatorski przeznaczony dla uczniów klas I-III i oddziałów 0 pod hasłem „Morał wierszem pisany-poezja Juliana Tuwima” Przygotowując się do tego konkursu, nasi uczniowie poznawali twórczość poetycką polskiego poety dziecięcego-Juliana Tuwima. Konkurs był świetną formą rozwijania umiejętności recytatorskich u dzieci i zaprezentowania się na forum.

Najlepszymi recytatorami okazali się:

W klasach 3-cich:

I miejsce zajęły: Julia Nogaj – kl.3a i Julia Szałas – kl3a

II miejsce – Zięba Natalia – kl.

III miejsce – Kamińska Aleksandra – kl.3a

W klasach 2-gich:

I miejsce zdobyli Michalina Błeszyńska – kl.2b i Piotr Smorągiewicz – kl.

II miejsce – Szczepanik Kamil – kl.

III miejsce – Piątek Roksana – kl.2b

W grupie dzieci z oddziałów „0” najlepiej recytowały:

Kamila Orzechowska

Dagmara Szynkaruk

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca  reprezentowali naszą szkołę w  gminnym konkursie recytatorskim w świetlicy środowiskowej „Szansa”.

  • Uczniowie z klas I-III oraz oddziałów ”0” naszej szkoły doskonale zaprezentowali się na VIII Gminnym Konkursie Recytatorskim  „ Morał wierszem pisany-poezja Juliana Tuwima”  zorganizowanym przez świetlicę środowiskową „ Szansa” w ramach obchodów Roku Tuwima. Konkurs miał za zadanie popularyzację twórczości i oddanie hołdu temu wielkiemu Poecie, autorowi znanych wierszy dla dorosłych u dla dzieci. Żywo reagująca publiczność, nagradzająca gromkimi brawami występ każdego z uczestników tworzyła przyjazny  klimat zdrowej rywalizacji.

Najlepszą recytatorką w grupie aktorskiej okazała się uczennica naszej szkoły  Julia Szałas  z klasy 3a, która w sposób mistrzowski zaprezentowała wiersz Juliana Tuwima „ W aeroplanie”. W tej samej grupie  w  kategorii  klas pierwszych i oddziałów „0” –  2 miejsca zajęły Kamila Orzechowska z oddziału Oa oraz jej rówieśniczka Dagmara Szynkaruk z oddziału 0b w grupie oratorskiej. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Specjalnym wyróżnieniem uhonorowała małych artystów pisarka pani Walentyna Pawelec obecna na konkursie. Dagmara Szynkaruk, Michalina Błeszyńska i  Julia Szałas otrzymały od pisarki książki jej  autorstwa i gratulacje.


Wróć
    cbk (2)