Nasz gość Agnieszka Frączek

prezentacja3Gminna Biblioteka Publiczna w Kowali wspólnie z naszą szkołą zorganizowała dla najmłodszych czytelników, uczniów z klas I-III z terenu gminy Kowala, spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek – poetką i autorką książek dla dzieci. Spotkanie odbyło się 28 października 2016r w hali sportowej PSP w Kowali.

Agnieszka Frączek mieszka w Warszawie z mężem Michałem, córką Weroniką. Wykłada językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, jest germanistką i  leksykografem, ale przede wszystkim jest znaną i lubianą autorką literatury dziecięcej. Jest  też miłośniczką psów i kotów, które wielokrotnie są  bohaterami jej utworów. W swojej twórczości dla najmłodszych w dowcipnej i przystępnej formie popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie i kulturze słowa, rozprawia się z błędami językowymi.  Pisarka za swoją twórczość została uhonorowana nagrodą Edukacja 2008, a także, przyznawanym przez polską sekcję IBBY, wyróżnieniem Duży Dong oraz nagrodą im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.    

Spotkanie w Kowali przebiegło w sympatycznej i swobodnej atmosferze Pisarka w błyskawiczny sposób nawiązała kontakt z maluchami, chętnie odpowiadała na ich pytania, ale równie chętnie kierowała pytania do nich.  Prowadząc spontaniczny dialog młodymi czytelnikami, autorka odsłoniła niektóre tajniki swojego warsztatu pisarskiego. Wyjaśniła, że pisząc teksty dla najmłodszych  zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania  i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. Wskazała także na inspiracje  swoich literackich opowieści, które czerpie głownie z codziennego życia. Dzieci z uwagą słuchały czytanych przez autorkę wierszyków.  Za ciekawe, pełne humoru opowieści uczestnicy wręczyli autorce bukiet kwiatów. Po spotkaniu dzieci miały możliwość  zakupienia książek, uzyskania autografów oraz uwiecznienia mile spędzonych chwil, na pamiątkowych fotografiach z Agnieszką Frączek.

 

A może poszukacie książek Agnieszki Frączek:

Kanapka i innych wierszy kapa

Jedna literka, a zmiana wielka,

Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom

Gdy przy słowie jest przysłowie

Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych

Dranie w tranie,

Muł mądrala i innych wierszy co niemiara,

Kelner Kornel i inne wiersze niesforne,

Struś na cisie i inne fisie   

20161028_09171620161028_09191820161028_09194720161028_09291520161028_10025920161028_100317                                                  


Wróć
    cbk (2)