Mikołajkowy zawrót głowy…

Chociaż za oknami brak śniegu, świąteczny nastrój  wraz z mikołajkami zagościł na dobre w naszej szkole. 6 grudnia w szkole pojawił się z workami prezentów długo wyczekiwany przez dzieci Mikołaj. Wizyta tego gościa w czerwonym ubraniu, z białą brodą i olbrzymią laską to ogromne przeżycie i radość, zarówno dla najmłodszych jak i tych trochę starszych. Dzieci z tej okazji obdarowywały się upominkami, paczkami słodyczy.  Oprócz tradycyjnych mikołajowych prezentów  pojawiły się nowe pomysły na podarunki z okazji tego święta. Są to wspólne wyjścia do kina, na warsztaty czy do centrum zabaw.  Ważne, że w tym dniu nikt nie otrzymał tradycyjnej rózgi, bo Mikołaj uznał, że w naszej szkole wszyscy byli grzeczni.  

Tradycyjny Św. Mikołaja odwiedził  dzieci w grupie Ob. Dzieci od razu rozpoznały szacownego gościa i powitały go wierszami i piosenkami, a Święty – wyraźnie wzruszony – w zamian obdarował je prezentami. Mikołajkowy prezent przedszkolaków to wyjazd na film pt „Rabusie fistaszków” opowiadający o genialnej wiewiórce i tysiącu kilogramów orzeszków. Bohater musi walczyć z bezwzględnym koncernem spożywczym wycinającym las wokół fabryki orzeszków. Bystry wiewiór postanawia  zrabować gromadzone w fabryce fistaszki dla głodujących zwierzaków. W komediowej misji orzeszkowej pomagają mu przyjaciele, wśród nich waleczny jeżozwierz i urodziwa wiewiórka.
Z okazji mikołajek uczniowie klas szóstych wybrali się do radomskiego kina na film: „ Bella i Sebastian.2” . Ten wzruszający i pełen przygód film zabrał nas w podróż do powojennej Francji, w której mieszka dziesięcioletni chłopak, a jego najlepszym przyjacielem jest pies. Kiedy malec dowiaduje się, że samolot, w którym leciała jego ciocia, rozbija się, rusza na ratunek. Z zapartym tchem śledziliśmy niebezpieczne przygody głównego bohatera, aż do szczęśliwego zakończenia. Po filmie przeszliśmy na dworzec kolejowy, aby poznać historię jego powstania, dzieje międzywojenne oraz obejrzeć odremontowany budynek. Niektórych zaciekawił herb Radomia, innych tarcza zegara, na której użyto rzymskiej cyfry  IIII. Niestety nie udało nam się przejść tunelem, gdyż nadal trwa remont peronów i przebudowa torowisk. Wrócimy tu wkrótce, by ocenić prace budowlańców. A może pociągiem z Rożek do Radomia…

DSC04211DSC04213DSC04228DSC04235DSC04219


Wróć
    cbk (2)     ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127