Profilaktyka przez zabawę w ramach kampanii Postaw na Rodzinę

Upalny dzień 21 czerwca 2016r na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców, którzy wzięli w Gminnym Pikniku Profilaktycznym – kolejnym wydarzeniu w ramach  kampanii „Postaw na rodzinę” zorganizowanym przez GOPS w Kowali  i Publiczną Szkołę Podstawową w Kowali.  „Postaw na rodzinę” jest przedsięwzięciem profilaktycznym nakierowanym na rodzinę. Ma na celu uświadamianie rodzicom, jak chronić najmłodsze pokolenie przed alkoholem i narkotykami. Kampania wykorzystuje jedną z najskuteczniejszych strategii profilaktycznych – Strategię Rozwijania Umiejętności Wychowawczych. Propaguje sprawdzone sposoby i daje cenne wskazówki, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach; uczy umiejętności komunikacyjnych. „Postaw na Rodzinę” wspiera w doskonaleniu umiejętności rodzicielskich, pokazuje jak rodzice mogą kształtować pozytywne postawy dzieci.

Dla dzieci i rodziców organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i  zadbali o to, aby nikt w tym dniu się nie nudził i aktywnie spędził wspólnie czas. Olbrzymie bańki mydlane, darmowa dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, skoki na trampolinie, niezwykły mecz w wielkich plastikowych kulach, pokazy akrobatyczne gimnastyczek  i  prezentacja grupy judoków z ULKS JUDO Kowala to tylko niektóre z propozycji wspólnej zabawy. Ogromny zainteresowaniem najmłodszych cieszył się  sprzęt strażacki zademonstrowany przez druhów z OSP w Kowali, którzy odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów. Długie kolejki ustawiały się po lody, popcorn i tęczową cukrową watę  W trakcie imprezie  zostały przeprowadzone loteria rodzinna oraz konkurs pod hasłem „Zdrowe ciasteczko”, w którym udział wzięli uczniowie PSP w Kowali wraz z wychowawcami. Można było posmakować i podziwiać niezwykłe kulinarne inwencje uczestników. Komisja konkursowa pod kierunkiem kierownik GOPS w Kowali  Marzeny Zawadzkiej Hernik i dyrektora PSP w Kowali Łucji Byzdry wyłaniała zwycięzców, którzy otrzymali nagrody.  GOPS w Kowali zorganizował także losowanie nagrody w loterii dla rodzin.

Oprócz występów, gier i zabaw animacyjnych na prowizorycznej scenie ustawionej  na placu  szkolnym odbyło się przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów klasy Va. Na scenie młodzi aktorzy zagrali sztukę „Grzegorz i jego przygody”. Ta niezwykła inscenizacja została napisana i wyreżyserowana samodzielnie przez dzieci. Do udziału w pikniku zostali zaproszeni także uczniowie innych szkół podstawowych z terenu gminy oraz Publicznego Przedszkola w Kowali.Uczestnicy festynu profilaktycznego bawili się doskonale i po raz kolejny  przekonali się, że czas spędzony z przyjaciółmi i rodziną to niezapomniane chwile radości i przyjemności. Tym, którzy tego dnia wzięli udział w zabawie poczęstunek zapewnił GOPS w Kowali, a jego przygotowanie wsparli wolontariusze z Gminnego Centrum Wolontariatu.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu, a w szczególności pracownikom GOPS w Kowali, wolontariuszom, dzieciom i rodzicom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

 

 


Wróć
    cbk (2)     ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127