Przedświąteczna akcja piernikowa

 Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole szybkiej nauki pieczenia pierniczków dla najmłodszych .
Piernikowa akcja miała miejsce 17 grudnia 2015r w szkole i trwała od godziny 13.00. Uczniowie z grupy przedszkolaków pod opieką nauczycieli pobierali naukę wypiekania pysznych, świątecznych pierników . Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą fabrykę pierników a po szkolnych korytarzach unosił się korzenny zapach przywołujący wśród zebranych – zarówno dzieci, jak i dorosłych – najmilsze wspomnienia świąteczne. Dzieciaki z oddziału przedszkolnego , niektóre po raz pierwszy, poznawały proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej przez panie ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniczki dekorowały mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób i kolorowego lukru. Przedszkolakom wtórowała grupy świetlicowe, które z entuzjazmem włączyły się do piernikowej akcji maluchów Upieczone przez uczniów pierniki miały czekać na Wigilię szkolną. Nie obyło się jednak bez zjedzenia choćby jednego ciasteczka, gdyż wspaniałe pierniczki swoim wyglądem i smakiem nęciły wszystkich.
Pieczenie pierniczków sprawiło dzieciom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Pragnąc podzielić się pysznymi owocami swojej pracy, z upieczonych pierników dzieci przygotowały „piernikowe prezenciki”, które wraz z serdecznymi życzeniami Wesołych Świąt wręczyły Pani dyrektor.


Wróć
    cbk (2)