ROK 2012/2013

Sukces szkolnego zespołu tanecznego „Przepióreczka”

10 maja 2013r szkolny zespól tańca ludowego „Przepióreczka” zadebiutował z ogromnym sukcesem  w V Międzyszkolnych Spotkaniach Artystycznych „Raz na ludowo”  w Radomiu.  Członkowie zespołu, uczniowie klasy I b przygotowali pod okiem swojej wychowawczymi Anny Szymczyk i przy aktywnym udziale rodziców, program artystyczny, który zyskał uznanie jury i zapewnił im I miejsce.

więcej>>>

 

Nasz udział w konkursie przyrodniczym

 

W dniu 18.04. 2013r. trzech uczniów z klasy 6a : Jakub Brzeziński, Bartłomiej Matuszczak i Michał Skałbania reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Przyrodniczym, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Kończycach- Kolonii. Nasi uczniowie rywalizowali z przedstawicielami wszystkich szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy Kowala.Konkurs składał się z 3 części: pisemnej, sprawdzającej wiedzę przyrodniczą, prezentacji przygotowanych wcześniej transparentów oraz prezentacji projektu ulotki informującej o ochronie środowiska.
Bartłomiej Matuszczak i Michał Skałbania zajęli ex aequo 3 miejsce w kategorii indywidualnej wiedzy przyrodniczej. Nasza drużyna zajęła 4 miejsce.

 

 

Wyniki IV Gminnego Konkursu Językowego

 

Najlepsi uczniowie z języka angielskiego z klas szóstych: Bartłomiej Matuszczak, Antoni Ruszkowski i Paweł Śledź 26 marca 2013r. reprezentowali naszą szkołę podczas IV Gminnego Konkursu Językowego dla klas VI zorganizowanego w PSP w Mazowszanach.

więcej>


 

Nasza drużyna wygrała Gminny Turniej BRD…

W dniu 20 marca  2013 w hali sportowej naszej szkoły odbyły się gminne eliminacje XXXVI ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jego celem jest promowanie i upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży szkolnej zachowań podnoszących ich bezpieczeństwo oraz kulturę w ruchu drogowym. Trzyosobowa drużyna: Michał Dygas, Wiktor Tomczyk i Michał Gałczyński / uczniowie klasy 4b/ okazała się najlepsza w gminie i będzie reprezentował nasza gminę w kolejnym etapie konkursu. 

więcej>>>

 

Podsumowanie I semestru 2012/2013  

 DSC_0037Pierwszy semestr nauki w roku szkolnym 2011/2012 zakończony. Od września minęło już 5 miesięcy, osiągnęliście naprawdę wiele, ale macie szansę na jeszcze więcej. Gratulacje dla tych uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Rada Pedagogiczna w dniu 17 stycznia dokonała podsumowania wyników nauczania i zachowania. Najwyższą średnią w tym semestrze 5,2 uzyskały uczennice klasy 4b: Klaudia Chobot i Julia Górka. W klasach I – VI za bardzo dobre wyniki w nauce nauczyciele wyróżnili 55 uczniów. Pochwały otrzymali także uczniowie, którzy nie opuścili w tym semestrze żadnego dnia nauki.  

czytaj więcej >

 

 

Pluszowy miś bohaterem szkolnych konkursów…

Postać misia, ulubionego bohatera filmów i książek dla dzieci, który za każdy razem jest wydarzeniem pobudzającym kreatywność i fantazję u najmłodszych stała się tematem szkolnego konkursu literacko – plastycznego „Wyczaruj Misia.”. Konkurs zorganizowano dla uświetnienia Światowego Dnia Pluszowego Misia, który po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole.

więcej>>>

 

 

 

 


Wróć
    cbk (2)