2019/2020

„Krążenie wody w przyrodzie” – zajęcia plastyczne

 W naturze wodę ogrzewa słońce i wtedy powstaje para wodna (jak nad czajnikiem), która unosi się do góry. W atmosferze (na niebie) para wodna gromadzi się w chmury, gdzie cząsteczki łączą się ze sobą coraz mocniej, aż utworzą się krople wody. Te krople spadają w postaci deszczu na powierzchnię lądów i wód.

Przedszkolaki tworzą  pracę plastyczną przedstawiającą zjawisko powstawania deszczu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WITAMINKI, WITAMINKI…

POMÓŻMY NASZYM DZIECIOM DOKONYWAĆ PRAWIDŁOWYCH ŚWIADOMYCH WYBORÓW Z KORZYŚCIĄ DLA ZDROWIA.
Każdy przedszkolak wie, jak ważne są dla nas owoce i warzywa. Przede wszystkim są bardzo smaczne oraz zawierają mnóstwo witamin, które wzmacniają nasz organizm.
Spójrzcie na Jasia, co za chudzina,
Słaby, mizerny, ponura mina,
A inni chłopcy silni jak słonie,
Każdy gra w piłkę lepiej niż Boniek.
Dlaczego Jasio wciąż mizernieje?
Bo to głuptasek i witamin nie je!   więcej>>>

 

LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE

16 października  2019 r –  odbyło się spotkanie z policjantem . Pani policjantka przybliżyła dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyjaśniła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci  z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.  Uzyskana wiedza na pewno naszym przedszkolakom się przyda. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.

 

PRZEDSZKOLAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT!

Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego, po raz kolejny uczestniczyły w akcji sprzątania świata.  W rękawiczkach i z workami wyruszyły  na boisko szkolne, aby włączyć się w akcję „Sprzątanie Świata 2019”.  Dzieci prężnie zabrały się do pracy. Wszyscy uczestnicy mieli w tym dniu tyle energii i zapału, że gdyby nie zbliżający się obiad to sprzątnęliby CAŁY ŚWIAT!  Dzięki takim akcjom nasi najmłodsi mogli się przekonać, jak ważne jest „czyste środowisko” dla życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ODBLASKOWE PRZEDSZKOLAKI

Na początku każdego roku szkolnego przedszkolaki poznają drogę do przedszkola oraz znaki drogowe i zasady, które uczą, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach zajęć  dzieci miały okazję porozmawiać  o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły.  Omówione zostały zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto dowiedziały się, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać.  Dzieci czynnie uczestniczyły w zajęciach, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZA GRUPA 0A

W pierwszym tygodniu poznawaliśmy naszą nową salę oraz zabawki.  Wspólnie poznaliśmy i utrwaliliśmy zasady obowiązujące w naszej grupie. Stworzyliśmy „kodeks przedszkolaka”, a na znak, że będziemy go przestrzegać odcisnęliśmy nasze małe rączki.
KODEKS PRZEDSZKOLAKA 2019/2020
1. Jestem pogody i roześmiany każdego dnia.
2. Wiem, że proszę, dziękuję, przepraszam mówić mam.
3. Miły, uprzejmy jestem dla innych, nigdy się nie obrażam.       
4. Słucham dorosłych, chętnie młodszym i starszym pomagam.
5. Swojej pani zawsze mogę powiedzieć co czuję i co mnie interesuje.
6. Wiem, że z kolegami trzeba się dzielić.
7. Uczę się oceniać różne zachowania i rozumiem skutki 
swojego działania.
8. Tu kolegów wielu mam i dobrze się czuję bez mamy sam.

Wróć


Wróć
    cbk (2)