Biegiem mali patrioci…

Gminny Turniej Gier i Zabaw pt. „Biegiem mali patrioci”, w którym  wzięły udział zespoły uczniów klas 2 i 3 ze szkół podstawowych z terenu gminy Kowala, rozegrany został 23 listopada 2018r. w naszej szkole . Jego celem było upowszechnianie i popularyzacja sportu wśród dzieci, rozwijanie zainteresowań i umiejętności ruchowych, aktywne współdziałania w grupie oraz promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. W turnieju brały udział szkoły: PSP z Kowali, PSP z Młodocina Mniejszego, PSP z Mazowszan, PSP z Parznic, PSP z Kończyc-Kolonii.

Gminny Turniej Gier i Zabaw otworzyła dyrektor szkoły, pani dyrektor Małgorzata Konieczna, która powitała wszystkich serdecznie i życzyła  dobrej zabawy. Potem wszyscy uczniowie wzięli udział we wspólnej rozgrzewce. Zawodnicy rywalizowali w siedmiu kategoriach: sztafeta z ciężarkami, przenoszenie piłki do kosza, sztafeta z przejściem przez szarfę, polska stonoga, sztafeta „wyścig raków”, bieg z nitką oraz bieg z rysowaniem. W ostatniej konkurencji brali również udział opiekunowie grup. Nad poprawnością wykonywania poszczególnych konkurencji czuwał sędzia p. Artur Kupiec oraz nauczyciele – opiekunowie drużyn. Podczas gdy komisja podliczała punkty poszczególnych zespołów, uczestnicy regenerowali siły słodkim poczęstunkiem. Najlepszą drużyną okazała się grupa z Młodocina Mniejszego, drugie miejsce zajęli „gospodarze” – uczniowie szkoły z Kowali, trzecie miejsce uczniowie z Mazowszan, natomiast uczniowie w Kończycach-Kolonii miejsce czwarte, piąte miejsce uczniowie z Parznic. Brawo dla uczestników!

Nad przygotowaniem Turnieju Gier i Zabaw czuwali p. Iwona Więckowska, p. Emilia Rekowska i p. Artur Kupiec. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyły świetna zabawa i serdeczna atmosfera.  Organizatorzy serdecznie dziękują piekarni „MAK” w Kowali za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127