Pasowanie na Żaka-Przedszkolaka

Pasowanie na Żaka-Przedszkolaka  

 

imagesCAFLE38025.10.2012r /w czwartek/ w naszej szkole z udziałem dyrekcji szkoły, rodziców oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych odbyła się uroczystość „Pasowania na Żaka Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg naszej szkoły oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.

 

 

Do tej uroczystości przedszkolaki pod okiem swoich nauczycielek p. Małgorzaty Piszczek i p. Wiolety Besztygi przygotowywały się od września. Dzieci ubrane w odświętne stroje w swych wierszach i piosenkach zaprezentowały umiejętności , które wzbudziły podziw dumnych rodziców i zaproszonych gości.

Aby zostać prawdziwym przedszkolakiem trzeba było złożyć przyrzeczenie, zapewniając, że będą słuchać Pani, grzecznie i zgodnie się bawić oraz będą zawsze uśmiechnięte. Potem, dyrektor Łucja Byzdra za pomocą dotknięcia zaczarowanym ołówkiem, dokonała uroczystego pasowania na prawdziwego przedszkolaka. Miłym akcentem było wręczenie wychowankom dyplomów, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką z najmłodszych lat pobytu w szkole. Uśmiechnięte miny oraz powaga przysięgi spowodowały, że ten dzień na pewno zostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków. Rodzice w nagrodę za tak wspaniale popisy przygotowali dla swoich pociech smakowity poczęstunek.

                                                                                                                        Oprac. J. Kutkowska

 Pozostałe zdjęcia w Galerii.


Wróć
    cbk (2)