KRONIKA 2010/2011

5 kwietnia 2011 godzina 9.00- sprawdzian w klasie szóstej  

Sprawdzian po klasie szóstej jest najważniejszym testem umiejętności uczniów kończących szkołę podstawową. W ciągu 60 minut (w wyjątkowych przypadkach 90 minut) uczniowie wykonują zadania, za które mogą uzyskać maksymalnie 40 punktów. Sprawdzian jest obowiązkowy, a uzyskana liczba punktów za poszczególne umiejętności zostaje zapisana na zaświadczeniu, które otrzymuje każdy absolwent…

Poniżej ostatnie gorące chwile przed sprawdzianem…

Rekolekcje Wielkanoc 2011  

O środy 13 kwietnia 2011r uczniowie uczestniczyć będą w rekolekcjach wielkanocnych. Spotkania rekolekcyjne odbędą się w kościele parafialnym w Kowali. Uczniowie mają obowiązek uczestniczenia w rekolekcjach zgodnie z harmonogramem. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy Mały Przegląd. Równocześnie od 1 kwietnia w szkole realizowany jest projekt wielkanocny, którego podsumowanie nastąpi 28 kwietnia 2011r.

ŚLUBUJEMY UROCZYŚCIE…  

Uczniowie klasy 1a i 1b zdali na szóstkę swój pierwszy egzamin przed dyrekcją szkoly, rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Z okazji tej podniosłej uroczystości gratulujemy Rodzicom tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

czytaj więcej>

Ślubowanie Zerówkowiczów …  

,, Teraz już ślubować z honorem możemy, jak być dobrym Żakiem – Przedszkolakiem doskonale wiemy… ’’. Tym stwierdzeniem najmłodsi członkowie społeczności szkolnej przystąpili 4 listopada 2010r. do uroczystego pasowania na Żaka – Przedszkolaka.

czytaj więcej>

To hala na miarę naszych marzeń…

W dniu 2 września br. w obecności znakomitych osobistości nastąpiło uroczyste otwarcie hali sportowej w naszej szkole. Obiekt wzbudził niekłamany podziw wśród gości, uczniów, rodziców i nauczycieli. Po wielu latach żacy i bakałarze z Kowali mogą myśleć o lekcjach w-f z prawdziwego zdarzenia. Dyrektor Łucja Byzdra i Wójt Gminy Sławomir Stanik mogli czuć się dumni z tego, ze udało się tak duże przedsięwzięcie doprowadzić do końca.

W czwartek 2 września 2010r był dniem szczególnym dla naszej społeczności szkolnej. Miało bowiem miejsce uroczyste otwarcie pełnowymiarowej hali sportowej wybudowanej przy naszej szkole. Tym samym ziściły się marzenia kilku pokoleń uczniów i nauczycieli.

czytaj więcej>

WĘDROWALI Z PEDAGOGIEM PRZEZ PUSZCZĘ KOZIENICKĄ  

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie Skórzanych – „Wędrówka z Pedagogiem”. Jak co roku trasa rajdu wiodła przez malownicze tereny naszego regionu. Mimo męczącego marszu, uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń.

 czytaj więcej>

 

Nasze andrzejki  

W dniu 23 listopada klasy 0-3 uczestniczyły w zabawie andrzejkowej. Obok tradycyjnych wróżb najmłodsi uczniowie doskonalili swoje umiejetności taneczne na pierwszej w tym roku szkolnym dyskotece. Zabawa była doskonała

 czytaj więcej>

 

Górą Grosza pomagamy potrzebującym.  

 GÓRA GROSZA to jedna z największych akcji charytatywnych. Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie! Celem akcji jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że nawet drobne grosze zebrane przez miliony osób mogą stworzyć wielki fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc dzieciom w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

czytaj więcej>

SZKOŁO POMÓŻ I TY  

Nasza szkoła po raz kolejny we wrześniu przyłącza się do akcji charytatywnej „Szkoło pomóż i Ty” prowadzonej przez gdyńską Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych POMÓŻ I TY. W tym roku pomagamy osobom dotkniętym wadą słuchu – jedną z tych jest 16–letni Robert. Ze sprzedanych cegiełek uzbieraliśmy już 90 złoty. Zdaniem uczniów zakupujących cegiełkę, taka akcja kształtuje pozytywny stosunek do wszystkich osób cierpiących. Uczymy się wrażliwości na tak potrzebną dziś w życiu szkolnym pomoc.

Jeśli ktoś z Was chciałby jeszcze zakupić cegiełkę – serdecznie zapraszamy, wszelkich informacji udziela Samorząd Uczniowski

 WYCIECZKA NA POCZTĘ  

Dnia 28.09.2010r. godz. 10.10 uczniowie klasy II b pod opieką wychowawcy p. Anny Szymczyk poszli do pobliskiego Urzędu Pocztowego. Celem wizyty było zapoznanie się z pracą ludzi na poczcie oraz poznanie funkcji i roli jaką pełni ten urząd w społeczeństwie.

czytaj więcej>

 

 

 


Wróć

    cbk (2)