2011/2012

W dniu 22 maja 2012 r. w Kowali wszyscy byli Aniołami!  

imagesCA4TS9B4Anielskie klimaty były możliwe dzięki realizacji projektu pt.,,Na końcu będą Anioły – integracja pokoleniowa poprzez wolontariat”, dofinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Projekt realizowany był w okresie od 1 czerwca 2011 roku do 31 maja 2012 roku przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Kowala we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Urzędem Gminy, SCM,,Arka” oraz szkołami.

czytaj więcej>

Anielski konkurs zakończony…  

DSC02242Wyniki konkursu projektu wolontarystycznego ?Na końcu będą Anioły-integracja pokoleniowa poprzez wolontariat?Biorąc pod uwagę działania podejmowane przez uczniów oraz wyniki ankiety tytuł ucznia-wolontariusza ?Anioła? został przyznany Katarzynie Piaseckiej z klasy 6b. Tytuł nauczyciela- wolontariusza ? Anioła? otrzymuje s. Fides Magda Modlińska. Nasze szkolne Anioły zostaną oficjalnie utytułowane podczas uroczystego zakończenia projektu, które będzie miało miejsce 22 maja br. w naszej szkole. Początek spotkania godzina 12.30

czytaj więcej>

Witaj Majowa jutrzenko…  

images (9)Początek maja każdego roku, to czas zadumy i wspomnień o tych, którzy myślą i czynem walczyli o dobro naszej ojczyzny, a okazją są – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycją w naszej szkole jest uroczyste obchodzenie tych świąt.

czytaj więcej>

O zdrowiu śpiewająco…  

pobrane (6)W dniu 18.04.2012 uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Kowali uczestniczyli w VII Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, który zorganizował radomski Sanepid wspólnie ze Starostwem Powiatowy. Celem festiwalu była promocja piosenki turystycznej i patriotycznej wśród młodzieży, aktywizowanie młodzieży do rozwijania swoich talentów, umacnianie więzi koleżeńskich.

 czytaj więcej>

 

 

Spotkanie z autorką „Baśni o białej damie”…  

30 kwietnia 2012r w naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie. Jego gościem była Walentyna Pawelec, radomska poetka z Koła Poezji Nie- Odkrytej ?Szuflada?, która z zamiłowania tworzy baśnie i bajki. Okazją była promocja książeczki ?Baśni o białej damie?. Spotkanie przebiegło w niezwykle serdecznej atmosferze. Uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej.

czytaj więcej>

Niezwykła wielkanocna bajka  

images (10)Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim w naszym kraju. Wiąże się ona z licznymi obrzędami i zwyczajami zachowanymi do dnia dzisiejszego. Kultywując te tradycje w przeddzień rozpoczęcia świątecznej przerwy wielkanocnej cała społeczność szkolna i zaproszeni goście uczestniczyli w spotkaniu wielkanocnym. Wprowadziło ono wszystkich uczestników w radosny nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 czytaj więcej>

Świąteczna zbiórka żywności po raz kolejny?  

images (11)W dniu 23 marca 2012 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w zbiórce artykułów spożywczych organizowanej na terenie gminy Kowala. Akcja, przeprowadzana była przez wolontariuszy, organizowana jest we współpracy z Radomskim Bankiem Żywności. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli nasze działania i otworzyli swe serca na potrzeby drugiego człowieka przekazując naszym wolontariuszom produkty żywnościowe

 

 

 

Dzień Kobiet w naszej szkole…  

Dnia 8 marca odbył się apel z okazji ?Dnia Kobiet? przygotowany przez klasę 3b i 2b pod opieką nauczyciela Anny Szymczyk i Małgorzaty Gębskiej-Orzechowskiej.

Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na zakończenie apelu chłopcy zaśpiewali sto lat i wręczyli własnoręcznie wykonane kwiatki.

Chłopcy życzyli kobietom i kobietką, by rozlewały swój czar, rozjaśniały mrok oraz promieniały blaskiem swego piękna, czułości i wrażliwości.

Aby zawsze zgodnie z hasłem naszego apelu były KOBIETAMI!

 

Walentynki w naszej szkole…  

4[2]14 lutego pamiętaliśmy o wszystkich zakochanych, dlatego tego dnia działała w naszej szkole poczta walentynkowa. Skrzydlaci wysłannicy dostarczali wszystkim zakochanym kartki walentynkowe. Można było również nabyć słodką walentynkę na kiermaszu szkolnym zorganizowanym przez Szkolne Koło Caritas. Piernik w kształcie serca z pewnością był udanym prezentem w tym szczególnym dniu!…

Noworoczne spotkanie z kolędą…  

images (12)5 stycznia 2012r o godzinie 13.00 w naszej szkole odbyło się Noworoczne spotkanie z kolędą, którego organizatorem było Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Kowala. Współorganizatorami imprezy byli: Szkolne Kolo Caritas oraz Dyrekcja naszej szkoły. Miłym akcentem spotkania było wręczenie nagród i dyplomów laureatom gminnego konkursu Moja Szopka betlejemska. W części artystycznej grupa teatralna wystąpiła z przedstawieniem herodów na motywach ludowego zwyczaju kolędowego, a zespoły wokalne uświetniły imprezę pięknymi kolędami.

 czytaj więcej>

Ferie na lodowisku

W dniu 25.01.2012 grupa 28 uczniów  z Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Kowali wraz z opiekunami p. Małgorzatą Grzesiak,  p. Arturem Bieleckim i p. Iwona Pietras udała  się na wycieczkę. Zimowe atrakcje rozpoczęły się na miejskim lodowisku obok basenu NEPTUN. Uczniowie rozwijali swoją aktywność, integrowali się poprzez wspólna naukę jazdy na łyżwach.

czytaj więcej>>>

 

Jasełka 2011 w naszej szkole…  

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia wypełniony jest nie tylko radością, ale także przygotowaniami na przyjście Dzieciątka Jezus na świat. Przygotowania te mają charakter zewnętrzny, wyrażający się w upiększaniu miast czy domów, kupowaniu prezentów i strojeniu choinki oraz wewnętrzny, gdyż Jezus przede wszystkim rodzi się w ludzkich sercach. Pomocą w lepszym zrozumieniu sensu Bożego Narodzenia z pewnością są organizowane spotkania wigilijne bardzo często połączone z przedstawianiem jasełek.

czytaj więcej>

Magiczny Grudzień…  

imagesCAMG5QCYGrudzień to magiczny miesiąc pełen zarówno historycznych i religijnych postaci, jak też aniołów, diabłów… W grudniu odbywają się przestawienia zwane „Jasełkami”. W naszej szkole JASEŁKA wystawione zostały w czwartek 22 XII . Inscenizacja dla dzieci z klas młodszych miała miejsce na 3 godzinie lekcyjnej, a dla pozostałych uczniów, zaproszonych Gości, Rodziców i Rady Rodziców w tym samym dniu o godz. 13.30.

czytaj więcej>

Jesienno – zimowy maraton konkursów  

W listopadzie i grudniu ruszył konkursowy maraton. Na starcie konkurs poezji patriotycznej dla klas III ? VI. Potem od 15 listopada przez miesiąc trwa konkurs na oryginalną ozdobę świąteczną. Kolejny konkurs to gminny konkurs plastyczny: „Moja szopka Betlejemska??. Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie plastycznym ? ilustracja do legendy o Kowali, której autorkę Walentynę Pawelec gościliśmy w maju. Termin oddawania prac upływa 12 stycznia. We wszystkich konkursach oprócz nagród można zdobyć punkty tak bardzo potrzebne w rywalizacji międzyklasowej pod hasłem: Jaka jesteś, klaso?

czytaj więcej>

Przepisywane, drukowane, powielane…

1 grudnia 2011 na sali konferencyjnej w naszej szkole otwarta została wystawa historyczna poświęcona wydawnictwom drugiego obiegu z czasów PRL. Autor – dziennikarz Piotr Kutkowski zgromadził na niej autentyczne egzemplarze „bibuły” z lat 1976 – 1989. Ogromną atrakcją był także różnorodny sprzet poligraficzny, na jakim drukowane były zaprezentowane wydawnictwa.

 czytaj więcej>

 

11.11.11.11.11. – sztafeta z biało-czerwoną…

Z okazji 93 Rocznicy Odzyskania Niepodległości pobiegliśmy w sztafecie 5 jedenastek. Tej patriotycznej inicjatywie patronował Wójt Gminy Kowala Sławomir Stanik. Organizatorami akcji był Klub Wolontariusza przy GOPS w Kowali w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Wspierania Rozwoju Gminy Kowala, włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję, której inicjatorem było Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk” w Gołdapi. Jednocześnie sztafety rozpoczęły się w kilkunastu miejscach w Polsce. Razem z mieszkańcami Kowali biegli mieszkańcy Gołdapi, Morąga, Rzeszowa, Słupna, Giżycka, Pasłęka, Elbląga, Warszawy, Iławy i wielu innych mniejszych i większych miejscowości.

czytaj więcej>

 

Uczciliśmy Rocznicę Odzyskania Niepodległości…  

041103052016Narody tracąc pamięć tracą życie? CK.Norwid

10 listopada 2011r. w przeddzień ogólnopolskich obchodów 93 rocznicy Odzyskania Niepodległości cała społeczność szkolna uroczyście obchodzila Święto Niepodległości. Wyjątkową atmosferę tego święta podkreślał strój galowy, a także przygotowane w tym dniu patriotyczne akademie.

czytaj więcej>

 

 

 

 

 

 

 

 


Wróć