Wycieczka klas szóstych do Łodzi

Dnia 22 maja uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami udali się wycieczkę edukacyjną do Łodzi.

Pierwszym punktem programu było Centrum Nauki  Eksperymentarium – ośrodek, w którym nauka nie ma tajemnic. Podczas zwiedzania poznawaliśmy skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (elektryczność, dynamika, optyka, akustyka), które stają się proste i zrozumiałe dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach i wystawach interaktywnych.

Ciekawym doświadczeniem podczas naszego wyjazdu była wizyta w Arena Laser Games. To miejsce oferujące grę w laserowy paintball. Była to wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego rozwijająca sprawność fizyczną i koordynację.

Ostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie Orientarium ZOO Łódź. Zobaczyliśmy wiele gatunków zwierząt, m.in. największego słonia indyjskiego w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyla, zagrożone orangutany sumatrzańskie. Główną atrakcją był podwodny tunel o długości 26 metrów, w którym podziwiać można było przepływające nad głowami rekiny i płaszczki

Spacerując uliczkami przyglądaliśmy się zabytkowym budynkom. Na Rynku Włókniarek Łódzkich poznaliśmy  historię  i legendy  Łodzi.

Wycieczka udała się, a pamiątką pozostaną wykonane przez nas zdjęcia.


Wróć
    cbk (2)