Akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”

Dnia 22.05.2024 uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych brali udział w akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” organizowanej przez Wydział Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu.

Uczestników przywitała pani Magdalena Kalniuk z Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, która przeprowadziła z uczniami rozmowę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz o zasadach ruchu drogowego. Następnie uczniowie klasy IVa oraz klas trzecich zaśpiewali piosenki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a uczennica klasy IVa Weronika Skałbania zarecytowała wiersz W.Chotomskiej pt.: „Gdy zamierzasz przejść przez ulicę”. Po występach artystycznych uczniowie otrzymali zestawy pamiątkowe: odblaski, nowoczesne opaski ledowe, które świecą w nocy i są widoczne z daleka.

Następnie uczniowie brali udział w trzech częściach zajęć. Pierwsze dotyczyło wiedzy o ruchu drogowym. Spotkanie pogłębiło i utrwaliło wiedzę pod kątem karty rowerowej, uczniowie powtarzali wiadomości o bezpieczeństwie na drogach i poruszaniu się rowerem zarówno w drodze do szkoły jak i ze szkoły do domu. Zajęcia prowadził pan Karol Rokita, egzaminator WORD w Radomiu.

Drugie spotkanie to nauka udzielania pierwszej pomocy. Dzieci mogły na fantomach przećwiczyć, jak udzielić pierwszej pomocy tak, żeby być przygotowanym na nieprzewidziane sytuacje. Takie umiejętności mogą być przydatne w najmniej spodziewanym momencie, bez względu na wiek uczniów. Zajęcia prowadziła pani  Greta Gutkowska, doradca metodyczny MSCDN Radom.

Zwieńczeniem spotkania było sprawdzenie umiejętności praktycznych. Uczniowie mogli pokonać na rowerze specjalnie przygotowany tor, który sprawdzał ich sprawność fizyczną oraz umiejętności jazdy na rowerze. Mogli także uczestniczyć w konkursach i odpowiadać na pytania wygrywając dodatkowe nagrody.

Dzięki zajęciom w uczniowie wiedzą już, jak zachować bezpieczeństwo na drodze, otrzymali niezbędną wiedzę oraz pamiątkowe zestawy do bezpiecznego poruszania się rowerem.

https://tiny.pl/d5hr5

 


Wróć
    cbk (2)