TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, aby podkreślić potrzebę poprawy jakości życia osób w spektrum autyzmu, tak by mogły cieszyć się pełnią życia i by czuły się ważną częścią społeczeństwa. 

Powinniśmy więcej wiedzieć o osobach w spektrum. Autyzm to nie choroba, ale odmienna ścieżka rozwoju. Autyzm jest różnorodny: to osoby podejmujące pracę, osoby kończące studia, odnoszące sukcesy w sporcie, świecie biznesu, nauki, sztuki to również osoby niewerbalne, wymagające stałego, codziennego wsparcia.

Nasza szkoła aktywnie włącza się w działania sprzyjające podnoszeniu świadomości społeczności uczniowskiej dotyczące akceptacji osób ze spektrum autyzmu. W związku z tym w dniach 08-12.04.2024 r. obchodziliśmy TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU. Nasi uczniowi uczestniczyli w warsztatach i zajęciach przybliżających funkcjonowanie osób w spektrum autyzmu. Uczniowie obejrzeli programy i filmy związane z tą tematyką. W ramach akcji prowadzana była sprzedaż deserów. Dochód ze sprzedaży w wysokości 485,70 zł zostanie przeznaczony na zakup materiałów i pomocy dydaktycznych do pracy terapeutycznej. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, specjalistom, wolontariuszom i całej społeczności szkolnej za wsparcie i pozytywny odbiór inicjatywy. Pamiętajmy o tym, że ?JESTEŚMY RÓŻNI I KAŻDY Z NAS MA PRAWO BYĆ SOBĄ!!!?.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Wróć
    cbk (2)