Uroczyste otwarcie nowego skrzydła szkoły

Z dumą i satysfakcją przekazujemy Państwu informację, iż 15 marca 2024 r. oddane zostało do użytku nowe skrzydło budynku przy PSP im. Janusza Korczaka w Kowali-Stępocinie.

W ten bardzo szczególny dzień Uczniowie, Nauczyciele oraz zaproszeni Goście, najpierw udali się do kościoła parafialnego p/w św. Wojciecha w Kowali-Stępocinie, gdzie Ksiądz Proboszcz Piotr Borciuch odprawił uroczystą Mszę św., zaś po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości przeszli do szkoły, na dalszą część ceremonii.

Po wprowadzeniu dwóch szkolnych pocztów sztandarowych, które reprezentowali Uczniowie i Rodzice, uczestnicy odśpiewali hymn narodowy, a następnie głos zabrała Pani dyrektor Małgorzata Konieczna, która  serdecznie powitała wszystkich Gości, Rodziców, Nauczycieli oraz wszystkich Uczniów naszej szkoły. Jak podkreśliła we wstępie, to wyjątkowy moment w historii naszej, prawie już 108-letniej placówki, dzięki któremu zyskujemy nie tylko nową przestrzeń dydaktyczną, nowe możliwości, komfort pracy i nauki, ale także inspirację do dalszego rozwoju naszych uczniów. Przedstawiona została przy tym krótka prezentacja multimedialna na temat historii budowy szkoły.

Ta wyjątkowa uroczystość zgromadziła wielu znamienitych Gości, którzy swoją obecnością oraz przemowami uświetnili tę uroczystość, a wśród nich znaleźli się między innymi:

 • Pan Rafał Rajkowski – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego
 • Pan Patryk Fajdek – Wicewojewoda Mazowiecki
 • Pan Waldemar Trelka – Starosta Powiatu Radomskiego
 • Pan Dariusz Bulski – Wójt Gminy Kowala
 • Pan Dariusz Chruślak – Przewodniczący Rady Gminy Kowala
 • Pan Jarosław Słomka – Radny Gminy Kowala/Sołtys Kowali-Stępociny
 • duszpasterze z Parafii pw. Św. Wojciecha w Kowali-Stępocinie na czele z Ks. Piotrem Borciuchem,
 • Pan Dariusz Ciecieląg ? projektant budynku oraz wykonawcy i inspektorzy budowy
 • dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i placówek powiązanych z oświatą
 • emerytowani Nauczyciele i Pracownicy szkoły
 • przedstawiciele Rodziców, Uczniowie, Nauczyciele oraz Pracownicy obsługi.

Pani dyrektor Małgorzata Konieczna podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do rozbudowy szkoły, zarówno władzom wojewódzkim, powiatowym jak i gminnym oraz wykonawcom i zespołowi ds. inwestycji Urzędu Gminy Kowala, a także za dobrą współpracę podczas całego przebiegu budowy nowej części szkoły. Kolejnym ważnym punktem uroczystości było poświęcenie krzyży, które zawieszone zostały w dobudowanej części szkoły, a po poświęceniu nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, jako umowny akt oddania do użytku ukończonego projektu, do którego Pani dyrektor Małgorzata Konieczna zaprosiła naszych Honorowych Gości oraz dwoje Uczniów z najmłodszego i najstarszego rocznika.

Po przemówieniach Gości rozpoczęła się część artystyczna, którą poprowadziła Pani wicedyrektor Iwona Więckowska oraz Pan Łukasz Podrygała. Uczniowie zaprezentowali swoje występy pod nazwą: MUZYCZNA GALA TALENTÓW.

 

Wystąpili w niej:
TRIO AKROBATYCZNE: Natalia Adamczyk 5B, Lena Grzyb 5B, Julia Pająk 5B
AKROBATYKA: Alicja Sawczuk 7A, Amelia Terchalska 7B
PIOSENKA – Mateusz Stępień 5A
Pani Renata Szary z klasą 2A- LAMBADA
Pani Ilona Bińkowska z klasą 2B – TANIEC Z SZARFAMI
CHÓR SZKOLNY pod opieką Pana Andrzeja Krzyczkowskiego
ZESPÓŁ SHAKE pod opieką Pani Marty Myśliwiec
Zuzanna Kajdan 7B z Koleżankami pod opieką Pani Małgorzaty Dzbuk
Zespół ludowy PRZEPIÓRECZKA – Pani Wiesława Rzepecka 3B, Pani Anna Szymczyk 3A
PIOSENKA FINAŁOWA: Pani Wioletta Besztyga-Oparcik klasą 1A, Pani Marta Jończyk 1B

 

Po zakończeniu występów, zaproszeni Goście mogli zwiedzić gmach szkoły, złożyć okolicznościowe wpisy w księdze pamiątkowej oraz skosztować specjalnie przygotowane na tę okoliczność specjały. Podczas całej uroczystości panowała radosna atmosfera, zaś inwestorzy i wykonawcy nie kryli satysfakcji z pozytywnego zakończenia inwestycji.

Link do filmiku z uroczystości: https://tiny.pl/dg6rk

 


Wróć
    cbk (2)