Tydzień Bezpiecznego Internetu

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU ??Działajmy Razem?

    Nasza szkoła w tym roku po raz kolejny włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu DBI. Dzień ten obchodzony był 6 lutego 2024, zaś w szkole obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu TBI. W związku z tym podjęto szereg działań, aby dotrzeć z informacją do każdego ucznia, sprowokować go do refleksji nad korzyściami i zagrożeniami płynącymi z Internetu. Do akcji włączyli się nauczyciele informatyki i wychowawcy.

Klasy 1-3 na stronie wwwsieciaki.pl poznały drużynę Sieciaków  i dowiedziały się jak można mądrze korzystać z  Internetu. Poznały  Sieciuchów  i na jakie zagrożenia w sieci należy uważać. Na zajęciach uczyły się jak reagować na sytuacje w sieci podczas których ktoś próbuje wyłudzić informacje,  lub próbuje nam zaszkodzić, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z aplikacji i gier oraz jako chronić  komputery przed złośliwym oprogramowaniem.

W klasach 4-8 na godzinach wychowawczych i informatyce nauczyciele przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie podczas zajęć z wychowawcą wykonywali plakaty, które zostały zaprezentowane na korytarzach szkolnych.

Podczas lekcji informatyki prowadzonych przez uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących zasadami  bezpiecznego zachowania w sieci, etykiety, cyberprzemocy, jakie ślady zostawiamy  w Internecie, o uzależnieniach związanych z Internetem, korzyściach płynących z bycia offline.

Na podsumowaniem zajęć uczniowie rozwiązywali quizy na stronie quizizz.com, prezentacje multimedialne o bezpieczeństwie w sieci, a  klasy 4 przygotowały strój ?Strażnika Internetu? oraz heppenig pod hasłem ?Starsi radzą młodszym jak korzystać z internetu?.

Organizatorzy : Magdalena Gajda i Beata Wójcik


Wróć
    cbk (2)