Wyjazd uczniów do Teatru Lalki i Aktora w Kielcach.

W dniu 30 listopada uczniowie klas 0-III udali się do Teatru Lalki i Aktora w Kielcach na spektakl Amelka, Bóbr i Król na dachu w ramach realizowanego projektu przez Stowarzyszenie Przyjaciół Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowali-Stępocinie.

Jak zatańczyć na łące z Gruszką, a o czym rozmawiać z Dynią? W jakim języku śpiewają ptaki i jak się zamienia noc w dzień? Kto może nosić sukienkę z wody i wreszcie – czego szukał roztargniony Król, zanim o tym zapomniał? Czy dzięki Amelce uda mu się przypomnieć?

Bajka ?Amelka, Bóbr i Król na dachu? autorstwa Tankreda Dorsta to przezabawna historia o przyjaźni, miłości i poznawaniu świata. Choć tytułowej bohaterki nie omijają troski i trudności, nie brak tu nadziei, optymizmu oraz oczywiście pozytywnego finału, w którym dobro wygrywa ze złem. Postaci w tej opowieści są niezwykle barwne i wyraziste, pełne ciepłego humoru. Ich przygody toczą się dynamicznie, często wręcz komediowo, ale bajka o Amelce jest nie tylko dowcipna. To opowieść mądra i pouczająca, dlatego też wystawiana przez teatry na całym świecie.

Zadanie finansowane przez Gminę Kowala w ramach zadania publicznego z zakresu „Młodzi dla swojej ojczyzny”.


Wróć