Świąteczny Kiermasz – akcja charytatywna dla Marka

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się po raz kolejny kiermasz ozdób świątecznych przygotowany przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas prowadzonego przez s. Angelę. Kiermasz bożonarodzeniowy stał się już naszą szkolną  tradycją. Na stoiskach  przygotowanych na szkolnym korytarzu znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje, m.in. choinki z szyszek, makaronu, wspaniałe stroiki, bombki, aniołki i inne ozdoby. Kupujących  wabił zapach świeżego igliwia oraz barwne i pomysłowe  świąteczne świecidełka. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie wśród pracowników i dzieci.  Już pierwszego dnia sprzedano wiele prac. Wolontariuszom udało nam się zebrać pokaźną kwotę, która zostanie przeznaczona na leczenie Marka.

Marek Ośka to lokalny wojownik. Niektórym dobrze znany z grupy #RazemDlaMarka to niezwykle pogodny i silny chłopiec. Po najważniejszej wygranej walce, walce o życie został trwały ślad w postaci Mózgowego Porażenia Dziecięcego, to niedowład czterech kończyn. Marek to pogodny chłopiec, który od lat udowadnia, że pomimo wielu ograniczeń nie wolno się nigdy poddawać.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w świątecznym kiermaszu, zarówno organizatorom jak i kupującym.

 

 

 


Wróć