Wycieczka klas młodszych do Kielc

Jak zatańczyć na łące z Gruszką, a o czym rozmawiać z Dynią? W jakim języku śpiewają ptaki i jak się zamienia noc w dzień? Kto może nosić sukienkę z wody i wreszcie – czego szukał roztargniony Król, zanim o tym zapomniał? Czy dzięki Amelce udało mu się odzyskać pamięć?

Tego dowiedziały się dzieci podczas spektaklu teatralnego w teatrze Lalki i Aktora w Kielcach oglądając bajkę pt. ?Amelka, Bóbr i Król na dachu?. Ta przezabawna historia o przyjaźni, miłości i poznawaniu świata, pełna trosk, ale również nadziei  i optymizmu zauroczyła nasze dzieci. Wszystkie z wielką uwagą śledziły losy bohaterki, a kontakt z aktorem przysporzył im wiele pozytywnych emocji.

Po wizycie w teatrze pojechaliśmy do Oceaniki. To miejsce, w którym każdy miłośnik wodnego życia może znaleźć coś interesującego i zobaczyć stworzenia, na co dzień niedostępne. Zgromadzone tam zwierzęta i rośliny z rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone są według miejsca ich występowania.Dzieci podczas tej lekcji muzealnej wiele dowiedziały się o podwodnym świecie i z podziwem obserwowały życie zwierząt.

W kolejnym punkcie wycieczki nasze pociechy wzięły udział w warsztatach małego artysty, gdzie własnoręcznie tworzyły ozdoby świąteczne. Wszystkie dzieci wykazały się kreatywnością i z dużym zaangażowaniem. Starały się jak najlepiej wykonać swoją pracę , a ich wysiłek ukazują zdjęcia.

Wycieczka była wspaniałą lekcją która ukazała dzieciom, że dobro zwycięża nad złem, pozwoliła poznać przestworza rzek i oceanów, rozwinąć własną kreatywność, jak również zobaczyć miniaturowe zabytki architektury polskiej w zimowej aurze. Oczywiście nie obyło się bez harców na śniegu, które dały dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.


Wróć