Pasowanie na „Żaka Przedszkolaka”.

Ten dzień był szczególny dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg naszej szkoły. Po miesiącu wspólnej pracy  i zabawy maluchy z zerówki  przygotowały  swój  pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. A wszystko po to, aby dostąpić pasowania na ?Żaka Przedszkolaka?. I stało się ? 26.10.2023r  z udziałem dyrekcji szkoły, zaproszonych gości i  rodziców oraz dzieci z oddziału przedszkolnego odbyło się pasowania na ?Żaka Przedszkolaka?. Od września przedszkolaki pod okiem Pani Małgorzaty Gębskiej-Orzechowskiej przygotowywały się do tej uroczystości.  Maluchy w odświętnych strojach, swobodnie i pewnie recytowały wiersze i śpiewały poznane piosenki. Ich umiejętności i talenty wzbudziły podziw dumnych rodziców i zaproszonych gości. Na koniec, aby zostać prawdziwym przedszkolakiem trzeba było złożyć przyrzeczenie, w którym dzieci zgodnie zapewniały, że będą słuchać Pani, grzecznie i zgodnie się bawić oraz zawsze będą uśmiechnięte. Uroczyste pasowanie na prawdziwego przedszkolaka potwierdzone zostało przez Panią dyrektor Małgorzatę Konieczną poprzez dotknięcie zaczarowanym ołówkiem każdego dziecka. Miłym akcentem spotkania było wręczenie wychowankom dyplomów i upominków, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką najmłodszych lat pobytu w szkole. Uśmiechnięte miny oraz powaga przysięgi spowodowały, że ten dzień na długo zapamiętają  nasze przedszkolaki. Rodzice w nagrodę za wspaniale popisy swoich pociech przygotowali smakowity poczęstunek.


Wróć
    cbk (2)