Uroczysta Gala Finałowa Konkursu Historyczno-Filmowego  ?Patria Nostra? w Centrum Olimpijskim w Warszawie  z udziałem uczniów naszej szkoły.

W dniu 26.10.2023 r. drużyna składająca się z uczniów: Piotra Grymuły z klasy 7a, Alicji Sawczuk z 7a oraz Mateusza Stępnia z 5a oraz opiekuna, P. E. Tyczyńskiej-Zygarek uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu konkursu, nad którym pracowała prawie cały ubiegły rok szkolny. Praca polegała  na wykonaniu 45-60 sekundowej animacji komputerowej lub filmu dotyczącego wydarzeń z historii naszego kraju, które miały miejsce w okresie konkretnego tygodnia kalendarza historycznego. Drużyna miała do wyboru 8-10 tematów, które dostępne były po zalogowaniu się do systemu. Wybrali temat  ?Skazanie podporucznika Piotra Wysockiego? i po napisaniu przez opiekuna grupy scenariusza przystąpili do realizacji zadania. Próby, scenografia, kostiumy. Z tymi wyzwaniami zmierzyli się dzięki własnemu zaangażowaniu, wsparciu Dyrekcji naszej szkoły, pomocy P. Sylwii Bilskiej przy nagrywaniu filmu oraz ?obróbce? materiału przez Panią Martę Stępień. Trudno nagrać film 60-sekundowy.  Wypracowali materiał filmowy na parę minut. Dopracował go komputerowo uczeń, Wojciech Masiarz również z klasy 7a. W filmie tym jedną z ról odgrywał też uczeń spoza drużyny, Dawid Wydra z 7a. Filmik ten jest umieszczony na stronie internetowej naszej szkoły.

W VIII edycji tego konkursu w regionie wschodnim wzięła udział młodzież z województw: mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, podlaskiego oraz młodzież polska i polonijna z całego świata. W sumie uczestniczyło 185 drużyn, głównie ze szkół ponadpodstawowych. O wynikach konkursu decydowało głosowanie każdej drużyny na 5 wybranych filmów (nie można było głosować na swój film).

Drużyna  z naszej szkoły zajęła 10 miejsce. Jesteśmy z nich bardzo dumni i .życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach, a może i edycjach Konkursu Historyczno-Filmowego ?Patria Nostra?, czyli ?OJCZYZNA NASZA?.

 

 


Wróć
    cbk (2)