Europejski Dzień Języków Obcych

?Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu? ? te słowa Antoniego Czechowa nabierają szczególnego znaczenia, kiedy  obchodzony jest, ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, Europejski Dzień Języków (EDJ). Jego głównym zadaniem jest uświadamianie konieczności nauki języków obcych, zachęcanie do niej oraz uwrażliwianie na korzyści, jakie płyną z poznawania innych języków. Taki też był cel Europejskiego Dnia Języków Obcych  zorganizowanego w naszej szkole.

W tym roku w naszej szkole również obchodziliśmy  Europejski Dzień Języków. Wszyscy uczniowie byli przebrani za obywateli wybranych przez siebie krajów europejskich. Na korytarzu szkolnym można było spotkać Włochów, Francuzów, Greków, Niemców, Hiszpanów i wielu innych. Europejski Dzień Języków w naszej szkole zorganizowano z inicjatywy nauczycieli języków obcych.

 


Wróć
    cbk (2)