Klasy czwarte na wycieczce w Górach Świętokrzyskich

W dniu 03.10.2023 r. uczniowie klasy 4a i 4b zwiedzili niektóre miejsca na mapie Kielecczyzny. W Podzamczu koło Chęcin mogli zwiedzić Centrum Nauki Leonardo Da Vinci i  organoleptycznie zapoznać się z wystawami o charakterze multimedialno-mechatronicznym: ?Człowiek ? niezwykła maszyna?, podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka oraz ?Człowiek ? trybik w machinie przyrody?, dotycząca zagadnień ekologiczno-przyrodniczych.

Następnym punktem wyjazdu było zwiedzenie średniowiecznego Zamku w Chęcinach. Warownia ta była obiektem wysokiej rangi, ośrodkiem życia politycznego od początku XIV wieku aż po kres I Rzeczypospolitej.

Góry Świętokrzyskie to również teren pamiętający czasu neandertalczyka. Dlatego uczniowie zwiedzili ścisły rezerwat przyrody nieożywionej, krasową ?Jaskinię Raj?. Zobaczyli tutaj unikatowe w światowej skali skupiska stalaktytów oraz dowiedzieli się, że  cała jaskinia stanowi niezwykle ciekawe stanowisko archeologiczne.

Ostatnim punktem programu imprezy był Park Legend Świętokrzyskich w Nowej Słupi. Podążając za dźwiękiem i obrazem mieli okazję do poznania wyjątkowego świata legend Gór Świętokrzyskich za pośrednictwem nowoczesnej technologii. Kulminacyjnym punktem zwiedzania był ?lot na miotle?  dla wszystkich uczestników wycieczki.


Wróć
    cbk (2)