Centrum Edukacji Przyrodniczej w Marculach

Uczniowie klasy II a, II b oraz I b pod opieką wychowawczyń  udali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Marculach. Podczas zajęć terenowych, dzieci obserwowały przyrodę, odkrywały jej piękno oraz rozmawiały z prowadzącym o tym jak wielką ma ona wartość. Uczniowie dowiedzieli się, że są częścią przyrody i że powinno ją chronić. W trakcie trwania spaceru dzieci poznały różnorodność świata roślin . Zajęcia miały na celu wzbudzenie w dzieciach pozytywnych emocji w stosunku do przyrody, w tym radości z odkrywania jej tajemnic.   Obserwacja mieszkańców zagrody ,,Nasze zwierzęta?? była okazją do poznania niezwykłego świata zwierząt. Wycieczka zakończyła się wspólnym grillowaniem.

Wycieczka przyniosła uczniom wiele ciekawych doświadczeń, stała się okazją do kształtowania właściwych postaw wobec środowiska przyrodniczego.

?Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO oraz z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu ?Mazowsze Lokalnie? realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKIAL oraz Fundację Fundusz Współpracy?.

?Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO oraz budżetu  Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu ?Mazowsze Lokalnie? realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKIAL, oraz Fundację Fundusz Współpracy?.

 


Wróć
    cbk (2)