Spotkanie integrujące międzypokoleniowo.

Dnia 28 września odbył się Festyn Integracyjny z Klubem Seniora. Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami zaprosili do szkoły Klub Seniora działający przy Urzędzie Gminy w Kowali-Stępocinie.
Celem spotkania była integracja międzypokoleniowa oraz dostarczenie dzieciom okazji do atrakcyjnych i nieznanych dotąd form spędzania wolnego czasu. Dzieci, rodzice i seniorzy – dzieli ich wiek, wiedza i bagaż doświadczeń, ale łączy ich to, że wszyscy potrzebują kontaktu, bliskości i zrozumienia. Jak połączyć te światy?
Kluczem do sukcesu okazały się wspólne działania międzypokoleniowe.
Spotkanie rozpoczęło się od życzeń i występu szkolnego zespołu „Przepióreczka”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Następnie seniorzy zaśpiewali piosenki dla dzieci.
Seniorzy chętnie śpiewali, bawili się i opowiadali o swoim dzieciństwie. Okazali się kopalnią wiedzy, ludźmi o różnych pasjach i zainteresowaniach. Uczniom wspólna zabawa bardzo się podobała. Uroczystość zakończyła się podziękowaniem i poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Spotkanie realizowane w ramach projektu pt. „Most ponad czasem” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowali-Stępocinie.

„Zadanie publiczne pn. Most ponad czasem dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego”.

#Mazowszepomaga, #programywsparcia, #solidarnośćmazowiecka.

 

 


Wróć
    cbk (2)