Muzeum Wsi Radomskiej warsztaty dla klas trzecich.

Dnia 14.09. 2023 r. uczniowie klas trzecich zdobywali wiedzę w nietypowych warunkach. Wyjechali do Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie odbyły się  warsztaty muzealne pt. ?Certyfikat sprawności pradziadka?. Zajęcia polegały  na  obejrzeniu pokazu i próbie wykonania codziennych czynności ludzi z minionych lat.

Dzieci uczyły się rozdrabniać ziarna w stępach, formować bułki z ciasta drożdżowego, ubijać masło w maselnicy i prać w balii na tarze. Obrabiały również len, skręcały sznurek, tkały na ramkach tkackich. Wszystkie te czynności dzieci wykonywały z dużym zapałem i entuzjazmem. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się pranie na tarze. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań każdy uczestnik otrzymał imienny dyplom – CERTYFIKAT SPRAWNOŚCI PRADZIADKA. W przerwie między zadaniami pani przewodnik oprowadziła nas po Skansenie  i ciekawie opowiadała o znajdujących się tam eksponatach. Lekcję muzealną zwieńczył posiłek w postaci własnoręcznie wykonanej bułeczki i ubitego masła. Na koniec dużą radość sprawiły dzieciom swobodne zabawy na placu zabaw. Wszyscy do szkoły wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. To był świetnie spędzony czas.

?Kulturalna szkoła na Mazowszu? to program dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego.


Wróć
    cbk (2)