CERTYFIKAT SPRAWNOŚCI PRADZIADKA – warsztaty dla klasy pierwszej.

W dniu 12 września uczniowie klasy 1a i 1b  wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej w ramach realizacji projektu „Renowacja- Aktywacja”.

Celem wyjazdu był udział w warsztatach muzealnych pt. ,, Certyfikat sprawności pradziadka”. Na zajęciach dzieci mogły obejrzeć oraz samodzielnie wykonać następujące czynności: rozdrabnianie ziarna, formowanie bułek z ciasta drożdżowego, ubijanie masła w maselnicy, pranie w balii na tarze, sk

ręcanie sznurka, tkania na ramkach tkackich. Za poprawne wykonanie czynności każdy uczestnik otrzymał imienny Certyfikat. W programie wycieczki było również zw

iedzanie skansenu pod opieką przewodnika . Pierwszoklasiści z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przykłady dawnej architektury: wiatraka, kuźni, stodoły, dworku czy chałup z końca XIX i początku XX wieku. Na zakończenie tak udanego wyjazdu dzieci mogły skosztować własnoręcznie wykonanych bułeczek z masłem.

 

„Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO oraz budżetu  Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKIAL, oraz Fundację Fundusz Współpracy”.


Wróć
    cbk (2)