NARODOWE CZYTANIE 2023

Akcja Narodowe Czytanie została zainicjowana przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2012 roku wspólną lekturą ?Pana Tadeusza? Adama Mickiewicza. W roku 2023 po raz dwunasty  cała Polska przyłącza się do akcji Narodowego Czytania powieści Elizy Orzeszkowej pt. ?Nad Niemnem?.

Tradycyjnie do Narodowego Czytania przystąpili również  nasi uczniowie, którzy zaprezentowali  fragment opowiadający legendę o Janie i Cecylii oraz strony przedstawiąjące historię bohatera, który brał udział w walkach w roku 1812.

Spotkanie poprowadzili ósmoklasiści: Oliwia Odzimkowska i Jakub Marchewka. Natomiast lektorami byli uczniowie z kl.VI Ia i b: Alicja Sawczuk, Magda Chełmińska, Piotr Grymuła, Dawid Kurobiowski ? pięknie odczytali utwór. Gościem wyjątkowym była Eliza Orzeszkowa, w którą z dużym zaangażowaniem wcieliła się Natalia Kramek z VIIIa. Widownia zwróciła uwagę na jej stylową fryzurę, długą suknię i perłowe korale. Natalia powiedziała kilka ciekawostek z życia pisarki, m.in. fakt, że pierwsze opowiadanie napisała już w wieku 7 lat.

Po występie Pani Dyrektor Małgorzata Konieczna pochwaliła chętnych uczniów z kl. VII i VII za udział w XII edycji Narodowego Czytania. Podziękowała  również Pani Dyrektor Jolancie Stanik oraz Pani Annie Dobrzańskiej z Gminnej Biblioteki Publicznej w Kowali-Stępocinie za przybycie oraz uczniom, którzy z uwagą wysłuchali czytania.

Na całością przygotowań czuwały nauczycielki języka polskiego:
p. Małgorzata Grzesiak i p. Agnieszka  Rozwadowska.

 


Wróć
    cbk (2)