Uroczyste zakończenie roku 2022/23

Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. Uroczyste zakończenie roku 2022/23 odbyło się w dwóch turach. O godzinie 9.00 na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Janusza Korczaka w Kowali-Stępocinie odbyło się zakończenie roku szkolnego dla klas 7-8, a o godzinie 11.00 dla klas 4-6.

    Na początku Pani Dyrektor Małgorzata Konieczna przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

   W podniosłej atmosferze odbyła się najpierw ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły i ślubowania absolwentów. Następnie uczniowie klas 8  dziękowali  nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w  ich nauczanie i wychowanie.

   Miłą niespodziankę dla absolwentów przygotowali uczniowie klasy 7, którzy dobrym słowem i „koniczynką na szczęście” oraz piosenką w wykonaniu Alicji Sawczuk  pożegnali starszych kolegów.

Pani Dyrektor pożegnała również  odchodzące na emeryturę nauczycielki: Panią  Ewę Bednarczyk, Panią Alicję Krakowiak oraz Panią Grażynę Grudzień. Dyrektor szkoły w imieniu własnym, wszystkich pracowników szkoły, ze wzruszeniem w głosie podziękowała za wieloletnią pracę, zaangażowanie i profesjonalizm  odchodzącym  na zasłużoną emeryturę koleżankom.

   Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję  i sukcesy osiągnięte w konkursach. Prymusem Szkoły został Mateusz Stępień z klasy 4a, który na uroczystości odebrał statuetkę i nagrodę. Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły. Głos zabrały przedstawicielki Rady Rodziców – Anna Michnicka i Agata Cieślak oraz ksiądz proboszcz – Piotr Borciuch.

   Część oficjalną uroczystości zakończyły przemówienia: Wójta Gminy Kowala Dariusza Bulskiego i  Pani Dyrektor podsumowujące schyłkowy rok szkolny z życzeniami dla wszystkich uczniów udanych i bezpiecznych  wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.

   Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

 


Wróć
    cbk (2)