Zielona Szkoła klas piątych w Trójmieście.

W dniach 29.05. ? 02.06. 2023 r. uczniowie klas piątych pod opieką p. Ewy Bednarczyk , p. Małgorzaty Grzesiak i p. Łukasza Podrygały uczestniczyli w Zielonej Szkole w Trójmieście. Oprócz dydaktycznych zajęć uczniowie aktywnie spędzali czas podczas wspólnych wycieczek, spacerów oraz zabaw na plaży. Poznawali  piękno krajobrazu nadmorskiego  i integrowali się w warunkach pozaszkolnych.

Dzień wyjazdu z Kowali do Ośrodka Wypoczynkowego ?Błękitna Laguna 2? w Rewie był dla wszystkich ekscytującym przeżyciem, a najbardziej oczekiwanym wydarzeniem było powitanie z morzem, szczególnie dla tych, którzy ujrzeli Bałtyk po raz pierwszy. W czasie drogi czekała na uczniów dodatkowa atrakcja – zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku.

Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy na wycieczkę do Gdyni. Najpierw oglądaliśmy Oceanarium, a następnie trzymasztowy żaglowiec o nazwie Dar Pomorza. Potem przespacerowaliśmy się plażą, aby zobaczyć klif w Orłowie. Pojechaliśmy również zobaczyć  jeden z najdłuższych drewnianych pomostów spacerowych w Europie, który znajduje się w Sopocie. Do autokaru doszliśmy ,,Monciakiem. Po powrocie do ośrodka zjedliśmy pyszną obiadokolację, następnie realizowaliśmy zadania konkursowe w grupach, a po nich  przygotowaliśmy się do spania.

W środę po śniadaniu udaliśmy się na plażę. Tam wspólnie tańczyliśmy, budowaliśmy z piasku zamki, krokodyle, syrenki, i inne budowle. Po południu mieliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek, graliśmy w siatkówkę i śpiewaliśmy. Podczas spotkania przedstawialiśmy nazwę i logo każdego pokoju. Niektóre z nich to: Rekiniarze, Super Babeczki, Zabójcze Biedronki, Muzyczne Trio, Siatkarki.

W czwartek pojechaliśmy na wycieczkę do Gdańska. Poznaliśmy infrastrukturę portowego miasta i zobaczyliśmy najbardziej znane obiekty zabytkowe, takie jak: Stare Miasto ? Złota Brama, Dwór Artusa, Długie Pobrzeże, Długi Targ z Fontanną Neptuna. Pani przewodnik zabrała nas także do Bazyliki Mariackiej, gdzie o godzinie dwunastej oglądaliśmy piękny pokaz zegara astronomicznego z XV wieku.. Wieczorem poszliśmy na ostatni spacer, aby pożegnać się z morzem. Wszyscy tam razem krzyknęliśmy: ,,Do Widzenia, Morze!?

 W piątek rano, po śniadaniu, spakowaliśmy się i wyruszyliśmy do Torunia. Zobaczyliśmy tam Krzywą Wieżę, przy której razem z panią Kasią (naszą przewodniczką) mierzyliśmy się, aby zgodnie z legendą przejść ?test prawości i uczciwości?.  Zrobiliśmy również zakupy toruńskich pierniczków. Po drodze do domu wstąpiliśmy do McDonalda, a później jechaliśmy prosto do Kowali.

Wyjazd bardzo nam się spodobał, ponieważ mile spędziliśmy czas ze sobą, dowiedzieliśmy się wiele  o Trójmieście i jego okolicach. Wrażenia i doświadczenia z pobytu na Zielonej Szkole na długo zostaną w naszej pamięci.


Wróć
    cbk (2)