Dzień Rodziny

 

Klasy młodsze we wtorek  świętowały Dzień Rodziny, wiadomo bowiem ile  radości daje wspólna zabawa w gronie bliskich i przyjaciół.

To wyjątkowe wydarzenie, które odbyło się 29 maja 2023 r.  rozpoczęło się od wspólnego tańca pszczół. W promieniach słońca bawili się uczniowie klas 0-III wraz z Dyrekcją szkoły, rodzicami i nauczycielami. Taneczne pląsy wprowadziły dużo uśmiechu i zachęciły do korzystania z licznych atrakcji.

Najwięcej emocji wzbudził pokaz akcji ratowniczej i sprzętu strażackiego. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali-Stępocinie cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania uczniów i czuwali nad wszystkimi, których ciekawość zaprowadziła do wozu strażackiego. Na piknikowych kocykach każda z klas delektowała się smakołykami po to, by nabrać sił i pokazać swoje możliwości w zabawach sportowych przygotowanych przez wychowawców świetlicy. Klasy trzecie zapraszały do rywalizacji w grach planszowych. Chętnych było wielu, a to za sprawą kilku gier przygotowanych własnoręcznie. Ci najbardziej kreatywni tworzyli też figurki z baloników i rozdawali bawiącym się dzieciom.

Tego dnia można było także pobawić się w międzyklasowe zabawy integracyjne, puszczać bańki mydlane, rysować kolorową kredą po betonie i grać w ulubione gry zespołowe. Ten dzień na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników…


Wróć
    cbk (2)