Afrykańska przygoda na lekcji geografii

 

Uczniowie klas szóstych o Afryce wiedzą już bardzo dużo. Na lekcjach języka polskiego uczyli się o niej podczas pracy z lekturą ?W pustyni i w puszczy?. Brali udział w grze bibliotecznej ?Afrykańska przygoda?. O Afryce uczą się również na lekcjach geografii. Jedna z tych lekcji była wyjątkowa. 16 maja klasę 6b odwiedziła pani Katarzyna Tomasik – mieszkanka naszej gminy i absolwentka naszej szkoły, aby opowiedzieć o swoich podróżach po Afryce. Ten kontynent zachwycił ją swoją różnorodnością, kolorami i egzotyką.

Uczniowie mieli możliwość wysłuchania fascynujących wspomnień z wypraw po Afryce, obejrzenia zdjęć i pamiątek. Dowiedzieli się również o życiu ich afrykańskich rówieśników, jak wygląda nauka w afrykańskich szkołach.

Celem spotkania było poszerzenie wiedzy uczniów o Afryce, promowanie integracji i świadomości międzynarodowej, zachęcanie uczniów do rozwijania swoich pasji i zainteresowań poprzez podróże.

Zajęcia zorganizowała nauczycielka geografii- p. Iwona Stefańska-Stanik

 


Wróć
    cbk (2)