WSZYSCY DLA JANKA

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele oraz Pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowali- Stępocinie…

 

….znany cytat naszego Patrona JANUSZA KORCZKA:

KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT

w najbliższych dniach będzie mottem naszej Akcji Charytatywnej SŁODKIE PRZERWY DLA JANKA.

 

Jeśli chcesz poznać historię Janka, zapraszamy do obejrzenia filmu:

 

Koordynatorem Akcji jest p. Katarzyna Śliwa przy współpracy z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu p. Ewą Krześniak oraz p. Justyną Jagiełło.

 

Chcesz pomóc?

 

Zgłoś chęć udziału w akcji do 2 czerwca br. u p. Katarzyny Śliwy, deklarując przygotowanie ciasta, ciasteczek, deseru, babeczek.
W dniu  7 czerwca br. zorganizujemy w naszej szkole SŁODKIE PRZERWY DLA JANKA, a dochód ze sprzedaży Waszych wypieków przekażemy  na konto zbiórki

 

Kim jest Janek?

 

JAN CHŁOPECKI to trzynastoletni chłopiec, który od jedenastego miesiąca życia mieszka w ZAWODOWEJ, SPECJALISTYCZNEJ RODZINIE ZASTĘPCZEJ w Radomiu.

Porzucony został przez swoich biologicznych rodziców zaraz po urodzeniu, ponieważ urodził się chory. Jego główne problemy zdrowotne to: rozszczep kręgosłupa, zastawka, pęcherz neurogenny, diplegia, mutyzm. Chłopiec przeszedł wiele operacji, teraz zbliża się kolejna. Niestety termin jest zależny od pieniędzy, o które wspólnie możemy zawalczyć.  Janka czeka prywatna operacja w Paley European Institute, która daje mu wielkie nadzieje na lepsze funkcjonowanie w przyszłości. Zespół polskich lekarzy podejmie się zabiegu związanego z rekonstrukcją bioder, stóp i kolan. Lekarze, wiedząc jaka jest sytuacja prawna Janka, podjęli wszelkich starań by wycena była jak najmniejsza. Jednak kwota, która jest potrzeba to blisko 150 000 złotych. Operacja, rehabilitacja, ponad trzymiesięczny pobyt w Warszawie i zajęcia po powrocie do Radomia to suma bardzo duża lecz niezbędna. Janek NIESTETY nie ma rodziców, którzy mogliby zawalczyć o Jego zdrowie.

 

WSPÓLNIE PRZYŁĄCZMY SIĘ DO AKCJI niesienia pomocy Jankowi.

WSZYSCY DLA JANKA: https://pomagam.pl/6bp3b3

– tu możemy również wpłacać dobrowolne kwoty, które przybliżą Chłopca do operacji.

 

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ ………BO TAM, GDZIE WIDZIMY UŚMIECH DZIECKA, życzliwość, ciepło, miłość, współdziałanie i szacunek – TO WSZYSTKO sprawia, że MY SAMI STAJEMY SIĘ LEPSI I BARDZIEJ OTWARCI WOBEC INNYCH.

 

Małgorzata Konieczna – dyrektor PSP w Kowali- Stępocinie

Iwona Więckowska – wicedyrektor PSP w Kowali- Stępocinie

Katarzyna Śliwa – koordynatorka AKCJI


Wróć
    cbk (2)