KONKURS FILMOWY „Patria Nostra”

Udział społeczności szkolnej w konkursie filmowym ?Patria Nostra?

W VIII edycji Filmowego Konkursu Historycznego obejmującego  swoim zasięgiem całą Polskę wzięła drużyna z naszej szkoły składająca się z następujących uczniów:

Alicja Sawczuk – 6a, Piotr Grymuła- 6a, Mateusz Stępień – 4a oraz Dawid Wydra – 6a . 

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Polski wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie postaw patriotycznych i aktywności obywatelskiej. Formuła Konkursu sprzyja rozwojowi umiejętności animacji komputerowej i montażu filmowego, a także pozwala uczniom na zdobycie wiedzy o zagadnieniach pomijanych w obowiązkowych programach szkolnych. Realizacja prac konkursowych pozwala na wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji historycznej oraz utrwalaniu tradycji i dziedzictwa narodowego.

Praca wykonana w ramach Filmowego Konkursu Historycznego ?Patria Nostra? to krótki, niestety tylko 60-cio sekundowy film. Nasza drużyna przygotowała materiał filmowy na ponad 4 minuty, który zaprezentujemy poniżej.

Zaangażowani w pracę nad filmem byli:

Alicja Sawczuk- 6a- lektor

Piotr Grymuła- 6a- Piotr Wysocki

Mateusz Stępień- 4a- sędzia I

Dawid Wydra- 6a- Sędzia II

Wojciech Masiarz- 6a- montaż filmu 4 min.

Pani Sylwia Bilska- operator filmowy

Pani Elżbieta Tyczyńska- Zygarek- reżyser i scenograf.

Życzymy miłego odbioru.


Wróć