PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.”

Kornel Makuszyński

Dnia 10 maja 2023 r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Wydarzenie to doskonale wpisało się w corocznie obchodzone święto bibliotek i entuzjastów czytania – Tydzień Bibliotek, który trwa od 8-15 maja.

Tegoroczne Pasowanie na Czytelnika odbyło się w konwencji bajkowej. Starsi koledzy i koleżanki z klasy trzeciej pod okiem pani Bibliotekarki przygotowali scenkę pt. „Urodziny u Kopciuszka”. Gośćmi na przyjęciu urodzinowym Kopciuszka byli: Jaś i Małgosia oraz Czerwony Kapturek.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Wychowawczyni złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Nowi czytelnicy poznali bibliotekę i jej zbiory oraz nauczyli się samodzielnie wypożyczać książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał wyprawkę czytelniczą ufundowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek”. Celem projektu jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.

Pierwszakom życzę wiele radości i przyjemności z czytania, przeżycia niesamowitych przygód i ciekawych podróży z książką.

 


Wróć
    cbk (2)