ZŁOTE SZKOŁY NBP – DEBATA

Drugim etapem realizacji programu Narodowego Banku Polskiego pod patronatem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, który realizuje Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej naszej szkoły jest debata szkolna. Nasza drużyna  zaproponowała dyskusję moderowaną.

Udział w niej wzięła Drużyna Ambasadorów (wybrani uczniowie klas 8a, 8b i 7a) oraz uczniowie  klasy 8b naszej szkoły. Debatę poprowadził jeden z Ambasadorów- Bartłomiej Błędowski. W spotkaniu udział wzięła również Pani wicedyrektor szkoły, Iwona Więckowska.

Podczas debaty uczniowie zastanawiali się i wyrażali swoje poglądy na następujące pytania:

1. Jak chronić się przed spadkiem wartości pieniądza?

2. Czy inflacja zmniejszy się w przeciągu kilku lat?

3. Jakie działania Narodowego Banku Polskiego mogą zmniejszyć inflację?

4. Czy wobec wysokiej inflacji bank centralny powinien wprowadzić banknot 1000 zł?

5.Czy warto zaciągać kredyt w czasie wysokiej inflacji?

Nad wykonaniem tego zadania czuwały następujące nauczycielki: Elżbieta Tyczyńska-Zygarek,  Anna Kowalczyk, Sylwia Bilska.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z warsztatów: https://tiny.pl/wsck8

 


Wróć
    cbk (2)