Pierwszy Dzień Wiosny z Samorządem Uczniowskim

21 marca w naszej szkole lekcje odbyły się w niestandardowy sposób. W klasach 4-8 uczniowie wcielili się w rolę nauczyciela i przeprowadzili lekcje według własnych pomysłów. W tym dniu dominowały kolory wiosny: zielony i żółty. Solidaryzując się ze Światowym Dniem Zespołu Downa, założyliśmy dwie kolorowe skarpetki.

            O godzinie 10.10 wszyscy spotkali się na hali sportowej i uczcili ten dzień na sportowo i artystycznie. Turniej poprzedzony był prezentacją pierwszej pomocy poprowadzony przez przedstawicieli Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. Ratownicy pokazali nam na fantomach, jak ratować życie ludzkie i jak postępować, gdy będziemy w sytuacji alarmowej. Mogliśmy również poćwiczyć sami resuscytację, aby być przygotowanym do niesienia pomocy.

            Po pokazie pierwszej pomocy przeszliśmy do części sportowo-artystycznej. Nauczyciele wychowania fizycznego Ł. Podrygała i A. Bielecki przeprowadzili rozgrywki sportowe: zaczynając od biegu z przeszkodami, poprzez rzut kapeluszem do celu, kręgle, a kończąc na kręceniem hula hop na czas. W tym samym czasie pozostali uczniowie przygotowywali na brystolu portret Pani Wiosny.

    Formacja dziewcząt prowadzona przez p. M. Myśliwiec zatańczyła dwa piękne układy taneczne i wprawiła nas w radosny, wiosenny nastrój.

 Wyniki turnieju:

Tytuł Super Klasy 2023, Medal, słodki upominek i Nagrodę: Dzień bez pracy domowej otrzymała klasa 5 a,

II miejsce: Dzień tylko dobrych ocen ? klasa 6a

III miejsce: Dzień bez pytania ? klasa 5b

 Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie zatańczyli taniec Jeruzalem. To był niezwykły dzień, pełen wrażeń i świetnej zabawy. Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację, serdecznie DZIĘKUJEMY.

Za przygotowanie Turnieju Wiosennego odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski pod opieką p. Małgorzaty Grzesiak i p. Anny Gacy.


Wróć
    cbk (2)