Wycieczka klas ósmych do Radomia z historią w tle.

    Dnia 13.03.2023 r. uczniowie klas ósmych naszej szkoły pod opieką wychowawczyń, pani Magdaleny Gajdy i pani Elżbiety Tyczyńskiej-Zygarek oraz polonistki, pani Katarzyny Śwital pojechali do Radomia na wycieczkę. Zwiedzili najstarszą część miasta – Grodzisko, zwane ?Piotrówką? (od kościoła p.w. Św. Piotra). Stanowi ono centrum kompleksu osadniczego z okresu wczesnego średniowiecza. Jest usytuowane w dolinie rzeki Mlecznej.

   Następnie udali się do Muzeum Historii Najnowszej Radomia (kamienica Deskurów w Rynku). Tam zwiedzili wystawę stałą ?Przemysł ? siła miasta. Radom w latach 1918-1989?. Wystawa ta odkrywa historię radomskiego przemysłu i przypomina bogatą historii Radomia w XX w. Mogli  na niej zatem zarówno poczuć klimat międzywojennego Radomia, jak i poznać  wygląd miasta z lat PRL. Zgromadzone eksponaty przywołują historię wielu znanych zakładów przemysłowych oraz topowe marki produktów, z którymi kojarzy się Radom.

    Ostatnim punktem wycieczki był musical Teatru Muzycznego ?Forte? z Wrocławia pt. ?Nazywam się ?Powrót do przeszłości? z wartościami patriotycznymi oraz oryginalnymi kostiumami z epoki renesansu i romantyzmu.

Pełni wrażeń i w doskonałych humorach powróciliśmy do Kowali.


Wróć