Lekcja otwarta w klasie IV – W krainie baśni

W czwartek 9 lutego w obu klasach czwartych odbyła się lekcja otwarta z języka polskiego na temat: W krainie baśni – lekcja podsumowująca. Inscenizacja „Śpiącej królewny”. Dla klasy IVa i IVb było to podsumowanie pracy nad cyklem baśni jako lektury obowiązkowej i z tej okazji przygotowali inscenizację baśni pt. „Śpiąca królewna”, której widzami byli uczniowie klas 0-III wraz z nauczycielami oraz dyrekcją szkoły. W inscenizacji wzięli udział wszyscy uczniowie danej klasy. Mocną stroną inscenizacji była muzyka, która potęgowała grozę sytuacji
i wprowadzała aurę tajemniczości. Dźwięki przerażającej muzyki, towarzyszące pojawieniu się złej wróżki, spowodowały ciszę wśród najmłodszej publiczności. Natomiast radosna muzyka na zakończenie występu oddawała weselny klimat na ślubie księcia i śpiącej królewny. Widowni szczególnie spodobało się głośne chrapanie króla oraz moment całowania księżniczki Różyczki przez księcia.
Po występie aktorzy otrzymali duże brawa, a następnie opowiadali o swojej roli, mówili dlaczego warto czytać baśnie oraz przypomnieli młodszym kolegom definicję tego gatunku literackiego.
Pani dyrektor Małgorzata Konieczna bardzo pochwaliła występ czwartoklasistów i zwróciła uwagę na duży wkład pracy poświęcony w przygotowanie kostiumów i dekoracji. Podkreśliła również, że lekcje, które odbywają się metodą dramy są lepiej zapamiętywane przez uczniów. Natomiast pani wicedyrektor Iwona Więckowska podziękowała czwartoklasistom za występ, dzięki któremu poczuła się jak w prawdziwym teatrze. Na zakończenie spotkania p. Agnieszka Rozwadowska podziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom za udział w lekcji otwartej, a młodym aktorom zadała pracę domową, w której mieli opisać swój udział w inscenizacji.


Wróć

    cbk (2)