Pierwsze spotkanie w ramach programu „Złote Szkoły NBP”

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do środowisk szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów.

Publiczna  Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kowali- Stępocinie dołączyła do programu  i ubiega się o tytuł  „ZŁOTEJ SZKOŁY” NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO.

Aby wziąć udział w programie edukacyjnym organizowanym przez Narodowy Bank Polski zawiązaliśmy Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. Składa się ona z  dwóch  nauczycielipani Anny Kowalczyk i pani Elżbiety Tyczyńskiej-Zygarek oraz 10 uczniów:  Bartłomiej Błędowski, Jakub Jakowienko, Wiktoria Morton, Szymon Nogaj, Olga Orzechowska, Gabriela Orłowska, Marta Palińska, Angelika Skałbania, Dominik Wilk i Maja Włoskowicz. Drużyna ma do zdobycia niezbędną wiedzę do wykonania zadań, opracowuje pomysły na ich realizację i przeprowadza zadania programu. Na koniec nauczyciele należący do drużyny wysyłają relacje z wykonania zadań za pośrednictwem internetowej platformy Złotych Szkół NBP.

W dniu 06.02.2023 r. Drużyna Ambasadorów uczestniczyła w pierwszym zadaniu w/w programu, a mianowicie uczniowie wzięli udział w lekcji o banku centralnym przeprowadzonej przez panią E. Tyczyńską-Zygarek. Zdobyli wiedzę o zasadach funkcjonowania NBP, jego zadaniach i celach działania banków komercyjnych.

Przed nami kolejne wyzwanie, którym jest debata o Narodowym Banku Polskim.


Wróć
    cbk (2)