Styczeń z Laboratorium Przyszłości

W ramach realizacji programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI odbyły się następujące działania realizowane podczas zajęć informatyki przez szkolne koordynatorki projektu, panie: Beatę Wójcik i Magdalenę Gajdę:

  • Klasy 5 i 4  wykonały zdjęcia aparatem zakupionym w ramach projektu, na konkurs „Ubierz się w książkę”, czyli sleeveface.
  • Klasy 8 rozpoczęły przygodę z projektowaniem modeli 3D w środowisku TinkerCad. Praca w tym programie rozwija kreatywność uczniów, myślenie przestrzenne, a jej efekty można będziemy podziwiać po wydrukowaniu na szkolnej drukarce.
  • W tym miesiącu drukarkę 3D wykorzystaliśmy do wykonania drobnych upominków dla  zwycięzców konkursu fotograficznego.
  • Robot Photon pojawił się na lekcjach w klasach 4-6. Producent opracował kilka sposobów programowania robota, dzięki temu możemy rozwijać umiejętności programowania  od klasy pierwszej do ósmej.
  • Zajęcia z Lego Spike odbyły się w klasie IVa. Dzięki pomysłowości i kreatywności uczniów powstały bardzo ciekawe projekty. Zestawy LEGO® Education SPIKE Prime to najlepsze narzędzie do nauki przedmiotów STEAM dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. SPIKE Prime to kolorowe klocki, łatwy w użyciu sprzęt i intuicyjne programowanie metodą „przeciągnij i upuść” w języku opartym na Scratch. System ten przez zabawę uczy krytycznego myślenia i rozwiązywania złożonych problemów, nie pozwalając uczniom nudzić się nawet przez chwilę, bez względu na stopień ich zaawansowania. Wykorzystanie silniczków sprawia, że wykonane projekty mogą się poruszać, a nawet tańczyć.
  •  Wykorzystaliśmy do nauki  również maty edukacyjne.


Wróć

    cbk (2)