WYCIECZKA DO TEATRU POWSZECHNEGO W RADOMIU.

18 stycznia uczniowie klas piątych wraz z panią Małgorzatą Grzesiak i panią Anną Kowalczyk wybrali się do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na spektakl ?Tajemniczy ogród? w reżyserii Cezarego Domagały. Przedstawienie powstało na podstawie książki Frances Hodgson Burnett pod tym samym tytułem. Klasy piąte po omówieniu lektury miały możliwość  przypomnieć sobie losy bohaterów i porównać różne formy przekazu tej samej historii.

Spektakl rozpoczął się z chwilą przyjazdu Mary (głównej bohaterki -w tej roli Agnieszka Grębosz) do domu wuja Archibalda Cravena. Dzięki wspaniałej, realistycznej scenografii widzowie przenieśli się w II połowę XIX wieku do Misselthwaite Manor w południowo-wschodniej Anglii. Wzruszająca, a jednocześnie zabawna opowieść o przyjaźni i  uzdrowicielskiej mocy przyrody  przypomina, jak ważna jest w życiu obecność życzliwych ludzi i wiara we własne możliwości.

Piękne kostiumy, niezwykła gra aktorów, obrotowa scena prezentująca różne wnętrza oraz efekty specjalne sprawiły, że spektakl oglądało się z wielką przyjemnością. Duże wrażenie na publiczności zrobił taniec i śpiew aktorów, który wyrażał emocje bohaterów i świetnie wkomponował się w całość przedstawienia. Już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty w teatrze.


Wróć