Jak żyli nasi pradziadkowie w II Rzeczpospolitej?

W grudniu w ramach spotkań historycznych organizowanych przez Przystanek Historia CE IPN – Izba Pamięci Ks. Romana Kotlarza w Trablicach odbyły się zajęcia poświęcone sytuacji dzieci w okresie międzywojennym.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas ósmych z naszej szkoły. Prezentacja, fotografie i interesujący materiał filmowy z zasobów IPN, wywołały bardzo ciekawą wymianę myśli na temat warunków życie dzieci w II RP w kontekście doświadczeń współczesnej młodzieży.

 Interesującym elementem prowadzonych zajęć było nawiązanie do bogatej historii szkoły w Kowali utworzonej u progu niepodległości. W części warsztatowej uczniowie z zaangażowaniem podjęli próbę ?zbudowania?, na podstawie otrzymanych materiałów źródłowych i zdobytej wiedzy, opowieści o  swoich rówieśnikach sprzed niemal wieku.

Z  ramienia IPN zajęcia przeprowadziła wieloletnia wicedyrektor naszej szkoły Pani Joanna Kutkowska.


Wróć